Kiedy ginekolog wykryje ciążę?

Kiedy można najwcześniej u ginekologa wykryć ciążę? Miesiączka opóźnia się o 4 dni, test pokazuje wynik pozytywny. Brak objawów, jedynie senność.

USG dopochwowe wykryje ciążę najczęściej około 4. tygodnia ciąży, czyli wtedy, gdy pęcherzyk żółciowy jest już widoczny w jamie macicy.
Około 6. tygodnia, ginekolog może zauważyć w usg zagnieżdżony już zarodek, a około 7. tygodnia – bicie serca płodu.
Już może się Pani udać do ginekologa celem potwierdzenia ciąży.
Myślę że ginekolog będzie w stanie wykluczyć lub potwierdzić ciążę
Pęcherzyk ciążowy będzie już widoczny w badaniu usg, ale prawidłowo rozwijającą się ciążę potwierdzić można dopiero gdy widać zarodek z bijącym sercem. Proszę umówić wizytę najlepiej po sześciu tygodniach licząc od pierwszego dnia ostatniej miesiączki. Proszę stosować preparat z kwasem foliowym, a na wizytę przygotować ewentualną wcześniejszą dokumentację medyczną. Jeśli choruje Pani na choroby przewlekłe proszę rozważyć wcześniejszą wizytę, gdyż może istnieć konieczność zmiany dotychczasowego leczenia.
Również proszę wykonać badanie B-Hcg
Proszę powtórzyć kilka razy test bhcg i na tej podstawie oraz usg ginekolog będzie mógł wykryć ciążę
w okolicy 5-6tygodnia ciąży
ok . 4 tyg

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3563
Pytań zadanych
przez pacjentów
8533
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

100
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi