Kawa bezkofeinowa w ciąży

Czy w ciąży można pić kawę bezkofeinowa? Raz dziennie. Słyszałam, że nawet taka kawa zawiera małe ilości kofeiny. Czy mogą one zaszkodzić dziecku? Na Internecie piszą również, że taka kawa jest bardzo niezdrowa czy to prawda?
W dostępnej literaturze medycznej nie ma doniesień na temat przeciwwskazań do picia kawy bezkofeinowej w ciąży - oczywiście w umiarkowanych ilościach. Może Pani bezpiecznie pić jedną filiżankę dziennie.
Filiżanka dziennie ani Pani ani dziecku na pewno nie zaszkodzi.
Każdego pacjenta należy traktować indywidualnie, kobiety w ciąży w szczególności. Prawie nie ma badań klinicznych mających na celu zbadanie wpływu jakichkolwiek substancji na kobietę w ciąży i płód.
Dzień dobry,
Kawa bezkofeinowa pita w umiarkowanych ilościach nie powinna mieć negatywnego wpływu na przebieg ciąży. Proszę pamiętać jednak, że kofeina jest nie tylko w kawie, ale również w napojach gazowanych. Warto również zrezygnować z innych alkaloidów o istotnym działaniu pobudzającym.
nie zaszkodzi 1 filizanka dziennie
Kawa bezkofeinowa nie zaszkodzi.
Brak przeciwskazań do spożywania tego napoju w ciąży. Można śmiało pić w rozsądnych ilościach.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3588
Pytań zadanych
przez pacjentów
8553
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

100
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi