Jasnoróżowe ślady po oddaniu stolca.

Co mogą oznaczać jasnoróżowe ślady na papierze toaletowym po oddaniu stolca? Jest ich mało i są takie jakby jasnoróżowe, a nie czerwone jak krew. Stolec jest normalny brązowy.

 

Powodów wymienionego objawu może być kilka, lecz najczęściej jest to objaw hemoroidów czyli guzów krwawniczych odbytów. Typowym jest występowanie niewielkiej ilości świeżej krwi na papierze toaletowym przy wytężonej defekacji podczas zaparć.
Przy słabo i średnio nasilonych krwawieniach, rzadko kiedy mogą prowadzić do niedokrwistości, lecz zaniedbane mogę być powodem poważnych problemów.
Często hemoroidom może towarzyszyć uczucie niepełnego wypróżnienia, świąd oraz ból/pieczenie.
Często w początkowych stadiach choroby, wystarczą nasiadówki z kory dębu po ok 10min, lecz wraz z dalszym zaawansowaniem choroby może okazać się konieczne leczenie farmakologiczne a nawet operacyjne.
należy wykonać usg jamy brzusznej, kolonoskopie oraz morfologie
Zalecana stacjonarna wizyta u chirurga proktologa.
Prawdopodobnie to krwawienie z hemoroidów, żeby to potwierdzić proszę zgłosić się na wizytę do specjalisty proktologa
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2746
Pytań zadanych
przez pacjentów
6943
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

79
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi