Jaki jest prawidłowy wynik badania na chlamydię trachomatis?

Dzień dobry, Robiłem badania na chlamydia trachomatis Igm 0.31 ujemny Igg 4.11 ujemny Czy wynik igm nie powinien wynosic 0? Czas jaki minął od sytuacji po której zrobiłem badanie to około 6 tygodni. Badanie z krwi metoda elisa.

Każdy parametr podany na wyniku badania posiada podane przez laboratorium wartości referencyjne dla niego, np. wynik ujemny < 0,8, co będzie oznaczało, że każda wartość poniżej 0,8 świadczy o ujemnym wyniku, niezależnie od tego, że nie jest wartością zerową.
Interpretację wyniku powinien przeprowadzić lekarz go zlecający. Badanie miana przeciwciał nie ma wyniku "prawidłowego", a jedynie wyniki podlegające odpowiedniej interpretacji, które dają informację o styczności z danym drobnoustrojem i etapem infekcji.
Proszę skonsultować wynik z lekarzem zlecającym badanie.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
4055
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
10813
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+108
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi