Czy takie objawy uzasadniają skorzystanie z wizyty reumatologa lub ortopedy?

Dzień Dobry Chciałbym opisać przebieg prawdopodobnie dny moczanowej którą dostałem w 2018 roku i do tej pory nie jest leczona Zaczeło się od ataku w styczniu od drobnych bólów w stopach, które stopniowo się nasilały i nieumożliwiały chodzenie aż do momentu kiedy ból był na tyle silny że spowodował całkowite unieruchomienie stopy. Ból promieniował od dużego palucha stopy aż po sąsiadujące ze sobą stawy, stopa była opuchnięta a stawy zaczerwienione i gorące. Ta sama sytuacja po czasie miała miejsce w drugiej stopie. Drugi atak poprzedzały drobne bóle w stawach stóp które z czasem zanikały. Atak pojawił się w roku 2019 wówczas nie tylko stawy stóp ale również stawy kolan były opuchnięte i obolale ale nie zaczerwienione. Trzeci już bardziej poważniejszy który zmusił mnie do napisania tego zapytania ma miejsce do tej pory od 1,5 miesiące. Atak był na tyle dotkliwy że unieruchomił całkowiecie stawy u stóp i stawy u kolan. Kolana były strasznie opuchnięte przez około miesiąca czasu. Jedynie w jaki sposob sie leczylem było smarowanie maścią dikloziaja, która mi pomogła. Zdecydowałem się na leczenie, bo prawdopodobnie przy nastepnym ataku bedzie juz calkowicie żle. W związku z tym czy powyższy opis choroby kwalifikuję się do wizyty u reumatologa czy ortopedy?

tak , należy zgłosić się do ortopedy
należy zgłosić się do specjalisty
Wskazana wizyta u reumatologa, a także wykonanie badań laboratoryjnych, które umożliwią włączenie niezbędnego leczenia.
tak , koniecznie należy zgłosić się do ortopedy
Tak, proszę się zgłosić do ortopedy/reumatologa
Zalecana konsultacja reumatologiczna.
Przed udaniem się do specjalisty warto oznaczyć sobie przynajmniej kwas moczowy, a najlepiej w połączeniu z morfologią, CRP, OB i RF
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2733
Pytań zadanych
przez pacjentów
6925
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

79
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi