2024-01-04

Czy taki puls w tym wieku jest groźny?

Mojej mamie od 2 dni wychodzi ciśnienie 130/79 i puls 114. I niepokoi mnie ten puls. Moja mama ma 54 lata, pije jedną kawę dziennie i pali papierosy. Gdy mówię jej, żeby poszła do lekarza, to mówi, że nie chcę i że odpocznie, to jej spadnie ten puls, gdy ponawiam prośby, żeby poszła do lekarza, to zaczyna podnosić na mnie głos, więc odpuszczam, żeby bardziej nie denerwować. Trochę się martwię tym wynikiem pulsu. Moja mama żadnych innych objawów poza tym pulsem nie ma.

Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Kardiolog w Dąbrowie Górniczej Kardiolog w Katowicach Kardiolog w Bielsku-Białej Kardiolog w Gliwicach Kardiolog w Częstochowie Kardiolog w Krakowie Kardiolog w Warszawie Kardiolog w Opolu

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
5929
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
15586
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+137
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta Przeziębienie e-Recepta Znajdź lek L4 L4