Czy szczepienie na COVID-19 podczas stosowania antykoncepcji hormonalnej nie zwiększy ryzyka zakrzepicy?

Czy mogę zaszczepić się przeciw covid-19 stosując tabletki antykoncepcyjne LesiPlus? Czy nie spowoduje to większego ryzyka zakrzepicy?

Wzrost ryzyka powikłań zakrzepowo-zatorowych podczas szczepienia jest niewielki lub w ogóle nieistotny, nawet jeśli stosuje Pani antykoncepcję hormonalną. Ryzyko związane z powikłaniami zakrzepowo-zatorowymi w związku z przebiegiem COVID, w szczególności kiedy stosuje Pani antykoncepcję hormonalną jest znaczne. Proszę rozważyć szczepienie celem zmniejszenia tego ryzyka.
Można przyjąć szczepionkę podczas przyjmowania powyższych tabletek.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
3832
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
9276
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+103
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi