Czy powinnam zażyć tabletkę dzień po?

Wczoraj doszło do zbliżenia z moim chłopakiem. Zdążył wyjąć. Co prawda wytrysku nie było, ale ja jednak się denerwuję. Jaka jest szansa, że mogło dojść do zapłodnienia? Czy zasadne w tej sytuacji jest zażycie tabletki dzien po?

Tak, istnieje ryzyko ciąży związane z obecnością preejakulatu uwalnianego podczas stosunku. Proszę rozważyć zastosowanie tabletki postkoitalnej.
Warto też omówić z ginekologiem zastosowanie odpowiedniej metody antykoncepcji, która zmniejszy ryzyko nieplanowanej ciąży.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3351
Pytań zadanych
przez pacjentów
8099
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

95
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi