Czy powinnam zażyć tabletkę dzień po?

Wczoraj doszło do zbliżenia z moim chłopakiem. Zdążył wyjąć. Co prawda wytrysku nie było, ale ja jednak się denerwuję. Jaka jest szansa, że mogło dojść do zapłodnienia? Czy zasadne w tej sytuacji jest zażycie tabletki dzien po?

Tak, istnieje ryzyko ciąży związane z obecnością preejakulatu uwalnianego podczas stosunku. Proszę rozważyć zastosowanie tabletki postkoitalnej.
Warto też omówić z ginekologiem zastosowanie odpowiedniej metody antykoncepcji, która zmniejszy ryzyko nieplanowanej ciąży.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
2412
Pytań zadanych
przez pacjentów
5941
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

74
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi