2023-04-03

Czy po szczepieniu rocznego dziecka na COVID, gorączka może pojawić się dopiero w 3 dobie po szczepieniu?

Córka dwie dawki szczepionki przyjęła bez problemu, bez gorączki, trochę więcej spała w dniu szczepienia. W piątek przyjęła 3 dawkę, do niedzieli nic się nie działo. W poniedziałek przed południem pojawiła się gorączka ok. 38 stopni. Po lekach było ok, ale wieczorem dostała wysokiej gorączki ok. 38,8-39,4 (w zależności jak leżała w łóżeczku). Po czopku spadło do 37,5, ale widzę, że jest płaczliwa. Czy to może być faktycznie od szczepionki? Czy to jednak infekcja? Po ukłuciu nie ma śladu.

Brak odpowiedzi

Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Pediatra w Warszawie Pediatra w Katowicach Pediatra w Dąbrowie Górniczej Pediatra w Bielsku-Białej Pediatra we Wrocławiu Pediatra w Gliwicach Pediatra w Poznaniu Pediatra w Krakowie

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
5964
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
15636
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+139
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta Przeziębienie e-Recepta Znajdź lek L4 L4