Czy możliwe jest osłabienie nawet do 6 miesięcy po wyleczeniu COVID-19?

Moja mama ma 60 lat. Miała COVID, spędziła w szpitalu 15 dni, leczono ją tlenoterapią. 4 dni temu zmniejszyli jej dodatkowy tlen, do 4-6 litrów na dobę, a następnego dnia całkowicie odłączyli tlen. Kolejnego dnia ją wypisano i przywieziono karetką, bo niby ma czyste płuca, aczkolwiek jest strasznie osłabiona i nie może chodzić. Wczoraj czuła się już lepiej. Dziś miała gorączkę 38,2, przyjechała karetka i sprawdzono jej płuca - są w porządku. I podobno przez najbliższe 6 miesięcy moja mama może się tak czuć i mieć skoki temperatury. Czy to prawda? Boje się, ze jej się pogorszy znowu, nie może spać w nocy, sprawdzamy jej saturację i ma 95-97. Dzisiaj była bardzo biała i dostała grzybicy ust. Boję się, że może mieć grzybice płuc, bądź że jej nie wyleczyli do końca. Co robić w takiej sytuacji?
Trzeba się zgłosić do specjalnej poradni leczącej pacjentów po przebytym covid 19, być może wskazane będzie przyjmowanie amantadyny.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2746
Pytań zadanych
przez pacjentów
6943
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

79
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi