Czy możliwe jest osłabienie nawet do 6 miesięcy po wyleczeniu COVID-19?

Moja mama ma 60 lat. Miała COVID, spędziła w szpitalu 15 dni, leczono ją tlenoterapią. 4 dni temu zmniejszyli jej dodatkowy tlen, do 4-6 litrów na dobę, a następnego dnia całkowicie odłączyli tlen. Kolejnego dnia ją wypisano i przywieziono karetką, bo niby ma czyste płuca, aczkolwiek jest strasznie osłabiona i nie może chodzić. Wczoraj czuła się już lepiej. Dziś miała gorączkę 38,2, przyjechała karetka i sprawdzono jej płuca - są w porządku. I podobno przez najbliższe 6 miesięcy moja mama może się tak czuć i mieć skoki temperatury. Czy to prawda? Boje się, ze jej się pogorszy znowu, nie może spać w nocy, sprawdzamy jej saturację i ma 95-97. Dzisiaj była bardzo biała i dostała grzybicy ust. Boję się, że może mieć grzybice płuc, bądź że jej nie wyleczyli do końca. Co robić w takiej sytuacji?
Trzeba się zgłosić do specjalnej poradni leczącej pacjentów po przebytym covid 19, być może wskazane będzie przyjmowanie amantadyny.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
1267
Pytań zadanych
przez pacjentów
4311
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

62
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi