Czy lek na opryszczkę zaszkodzi mojemu dziecku?

Martwię się, ponieważ zażyłam wczoraj oraz dzisiaj po jednej tabletce Hascovir. Jestem obecnie w 24 tygodniu ciąży. Co mam robić?
Lek acyklowir (Hascovir) można stosować w ciąży po dokonaniu bilansu korzyści i ryzyka przez lekarza. Proponuję kontakt z lekarzem, który oceni zasadność dalszego leczenia.
W jakim celu i w jakiej dawce przyjmuje Pani Hascovir? Dlaczego tylko po 1 tabletce dziennie? Czy obawia się Pani stosowania leku w ciąży czy infekcji wirusowej? Wirus opryszczki jest bardzo niebezpieczny dla płodu i noworodka.
acyklowir nie zagraza dziecku
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
2406
Pytań zadanych
przez pacjentów
5903
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

74
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi