Czy będąc ozdrowieńcem COVID-19 powinnam przyjąć drugą dawkę szczepionki?

Po przebytym zakażeniu koronawirusem wyszło w badaniu d-dimerów, że posiadam ich 840, a norma wynosi do 500. Co mam zrobić? Przeciwciała mam w wysokości 465. Jestem ozdrowieńcem oraz mam przyjętą 1 dawkę szczepionki Pfizer. Czy powinnam brać następną dawkę, czy zrezygnować z niej?

nie ma przeciwskazań do szczepienia II dawką
Jak najbardziej zasadne jest przyjęcie drugiej dawki, wartość p/ciał nie jest przeciwwskazaniem.
Proszę przyjąć II dawkę szczepionki.
Przyjąć drugą dawkę w wyznaczonym przez punkt szczepień terminie.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3546
Pytań zadanych
przez pacjentów
8500
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

99
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi