Ciągły ból ręki po szczepieniu przeciw COVID.

Od dwóch miesięcy odczuwam ból ręki po szczepieniu na COVID-19. Nie miałam w tym okresie żadnego urazu, a ból rozpoczął się następnego dnia po szczepieniu i od tej pory się utrzymuje. W przypadku lekkiego ruchu ręką ból jest praktycznie niewyczuwalny (czasem tylko lekkie kłucie w ramieniu), jednak mocno nasila się w przypadku mocniejszych ruchów ręką lub np. przy konieczności podniesienia ręki powyżej klatki piersiowej. Przez co prowadzenie samochodu jest praktycznie niemożliwe, bo czuję że mam ograniczona możliwość ruchu w tym stawie. Nawet mocniejsze wsparcie się na ramieniu powoduje ból. Proszę o informację co może być tego przyczyną? Jakie są ewentualne możliwości zmniejszenia bólu? I do jakiego specjalisty najlepiej udać się z tym problemem, aby jak najszybciej uzyskać diagnozę?

Warto zgłosić się do lek.rodzinnego/internisty; a do czasu wizyty można miejscowo zastosować dostępne bez recepty żele np. z octanowinianem glinu;
Dobrze jest wybrać się do fizjoterapeuty, który sprawdzi co się mogło zdarzyć. Najprawdopodobniej potrzebna jest terapia tkanek miekkich i wprowadzenie ćwiczeń wzmacniających - możliwe, że doszło do pojawienia się niewielkiego uszkodzenia tkanki mięśniowej podczas szczepienia.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3446
Pytań zadanych
przez pacjentów
8299
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

97
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi