Biały nalot na języku i zażółcone podniebienie

Od jakiegoś czasu pojawiły się u mnie zmiany w jamie ustnej. Na języku jest lekko biały nalot, ale na bardziej schowanej części jest go wiecej i są malutkie czerwone plamki i dodatkowo podniebienie jest lekko żółte. Od jakis 2 miesięcy również mam ciągle powracający kaszel lub ból gardła. Czy te objawy sa ze sobą powiązane i co mogą oznaczać?

Opisywane obławy mogą być skutkiem bólu gardła oraz kaszlu. Wpływ może mieć rodzaj przyjmowanego pokarmu, leki, używki..., proponuję kontrolę stomatologiczną lub najlepiej u specjalisty periodontologa. W między czasie proponuję płukankę p/bateryjna np Eludril 2x dziennie przez max. 2 tyg.
Zalecana konsultacja lekarska celem wdrożenia odpowiedniego leczenia.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
2406
Pytań zadanych
przez pacjentów
5926
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

74
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi