Dna moczanowa – skuteczne leczenie

Przyczyny, objawy, leczenie online. Porada lekarska, w przypadkach dny moczanowej, bez wychodzenia z domu!

Leczenie dny moczanowej

wygodna pomoc i konsultacje z lekarzem online

Dna moczanowa określana również jako podagra albo artretyzm, objawia się zniekształceniami oraz bólami stawów. Przyczyną jest nadmiar kwasu moczowego, który w przypadku zbyt dużych ilości krystalizuje się i odkłada w stawach.

 

Głównym objawem dny moczanowej jest narastający falami ból, który u większości osób pojawia się wcześnie rano oraz w nocy. Stawy stają się wówczas również bardziej wrażliwe na dotykanie, zaś skóra pod nimi jest napięta.

Artretyzm jest niestety nieuleczalny, jednak dzięki wdrożeniu leków pozwalających na obniżenie stężenia kwasu moczowego, można znacząco ograniczyć uciążliwe objawy. Ważna jest również dieta i warto skonsultować ją z dietetykiem online.

Jak skonsultować dnę moczanową online?

Umów e-Wizytę w kilku krokach:

  • Wybierz dowolnego ze specjalistów oferujących swoje porady powyżej.
  • Umów konsultację wybierając dogodny termin i wypełnij formularz.
  • Po opłaceniu wizyty przez PayU otrzymasz link, który skieruje Cię do konsultacji z wybranym internistą lub reumatologiem.
  • Konsultacja może się odbyć z wykorzystaniem kanałów: audio, wideo lub czatu.

Najczęściej zadawane pytania

Znajdź odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania.

Czego unikać przy dnie moczanowej?

Przy dnie moczanowej trzeba przede wszystkim unikać przetworzonych produktów na bazie mięsa, w tym wędlin oraz konserw, które dodatkowo zawierają dużo konserwantów szkodliwych dla zdrowia. Niezalecane są też ryby oraz owoce morza.

Jakie badania wykonać, by zdiagnozować dnę moczanową?

Rozpoznania dokonuje się na podstawie sprawdzenia, jakie jest stężenie kwasu moczowego w ciągu doby. Lekarz może zlecić też wykonanie badania USG oraz zdjęcia RTG.

Co przyczynia się do rozwoju dny moczanowej?

Do głównych czynników wpływających na rozwój choroby zalicza się nieprawidłową dietę bogatą w puryny, wiek (choroba ta pojawia się zwłaszcza u starszych osób) oraz nadmierne spożycie alkoholu, w tym głównie piwa.

Jak złagodzić ból przy dnie moczanowej?

Przy artretyzmie często pojawia się dokuczliwy ból. Aby móc sobie z nim poradzić, wiele osób zmuszonych jest do przyjmowania niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Jeśli jednak będą one wdrażane na dłużej, trzeba skonsultować to z lekarzem.

Kto częściej choruje na artretyzm?

Choroba ta aż sześciokrotnie częściej atakuje mężczyzn.

 

 

Pytania zadane przez pacjentów

Nasi lekarze odpowiedzieli już na wiele pytań pacjentów.

Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Umów wizytę