Minorga

Nazwa Produktu Leczniczego
Minorga
Nazwa powszechnie stosowana
Minoxidilum
Postać farmaceutyczna
Roztwór na skórę
Substancja czynna
Minoxidilum 1,2 g/60 mL
Podmiot odpowiedzialny
Laboratoires Bailleul S.A.
Konsultacja z e-receptą Konsultacja z Receptą Konsultacja z e-receptą

Minorga - podstawowe informacje o leku:

Lek Minorga to specyfik zawierający minoksydyl w stężeniu 20 mg na 1 ml. Jest to płyn przeznaczony do bezpośredniego stosowania na skórę głowy. Jego zastosowanie polega na leczeniu utraty włosów, jednakże nie należy traktować go jako leku zapewniającego wyleczenie. Minoksydyl działa poprzez rozszerzanie obwodowych naczyń krwionośnych, jednakże dokładny mechanizm jego działania, który powoduje odrastanie włosów, pozostaje nieznany. Lek Minorga jest przeznaczony dla osób dorosłych w wieku od 18 do 65 lat, u których występuje stopniowe osłabienie lub utrata włosów na czubku głowy. Proces ten jest powolny i może stać się widoczny dopiero po kilku latach stopniowej utraty. Minorga jest szczególnie wskazany dla mężczyzn z utratą włosów lub osłabieniem włosów na czubku głowy oraz dla kobiet z ogólnym osłabieniem włosów. Warto jednak pamiętać, że jeśli po upływie 4 miesięcy nie nastąpiła poprawa lub wystąpiło pogorszenie, należy skontaktować się z lekarzem. Lekarz może zalecić zmianę terapii lub przeprowadzenie dodatkowych badań, aby ustalić przyczynę problemu.

Wskazania do stosowania:

Produkt Minorga jest wskazany w leczeniu łysienia.

Produkt Minorga jest wskazany do stosowania u mężczyzn, u których występuje utrata lub osłabienie włosów na szczycie głowy, oraz u kobiet z ogólnym osłabieniem włosów.
Produkt Minorga jest wskazany do stosowania u dorosłych w wieku od 18 do 65 lat.

Pliki do pobrania

Minorga  - ulotka (pdf) Pobierz separator download Minorga  - ChPL (Charakterystyka Produktu Leczniczego) Pobierz separator download

Artykuły, które mogą Cię zainteresować:

Znajdź specjalistę w swojej okolicy

Miasto
search
search
Warszawa
Wrocław
Poznań
Kraków
Łódź
Katowice
Gdańsk
Szczecin
Opole
Rzeszów
Bydgoszcz
Lublin
Gorzów Wielkopolski
Białystok
Kielce
Olsztyn
Specjaliści
search
search
Schorzenia
search
search
Usługi
search
search
Powyższe informacje mają tylko i wyłącznie charakter poglądowy. Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
e-Recepta Przeziębienie Znajdź lekarza L4 L4 baza leków e-Recepta