Devipasta

Nazwa Produktu Leczniczego
Devipasta
Nazwa powszechnie stosowana
Paraformaldehydum + Lidocainum
Postać farmaceutyczna
Pasta
Substancja czynna
Paraformaldehydum 450 mg/g + Lidocainum 370 mg/g
Podmiot odpowiedzialny
Chema-Elektromet Spółdzielnia Pracy
Konsultacja z e-receptą Konsultacja z Receptą Konsultacja z e-receptą

Devipasta - podstawowe informacje o leku:

Devipasta to specjalna pasta stosowana w endodoncji, która pomaga w leczeniu nieodwracalnych zapaleń miazgi zębowej. Dzięki swoim właściwościom farmakodynamicznym, paraformaldehyd, który jest głównym składnikiem pasty, powoli uwalnia formaldehyd, który denaturuje naczynia krwionośne i niszczy zakończenia nerwów zęba. W ten sposób, po 6-8 dniach, miazga całkowicie obumiera, a paraformaldehyd tworzy linię demarkacyjną na granicy ozębnej, co zapobiega wchłanianiu pasty do organizmu. Devipasta skraca czas leczenia, ponieważ nie wymaga dodatkowej wizyty w celu założenia środka mumifikującego. Jednak, wadą stosowania paraformaldehydu jest występowanie bólu, dlatego pasta zawiera lidokainę, silny środek znieczulający, który działa miejscowo i zapobiega bólowi. Lidokaina blokuje przewodnictwo we włóknach nerwowych, co powoduje odwracalne zahamowanie przepuszczalności błony komórkowej dla jonów. Po założeniu pasty do otwartej komory zębowej i przykryciu jej cementem dentystycznym, paraformaldehyd uwalnia się powoli, a lidokaina działa tylko miejscowo. Dzięki temu, pasta nie ulega dystrybucji do innych tkanek organizmu.

Wskazania do stosowania:

Produkt leczniczy jest bezarsenową pastą stosowaną w endodoncji do dewitalizacji miazgi zębowej w mortalnych metodach leczenia nieodwracalnych zapaleń miazgi.

Pliki do pobrania

Devipasta  - ulotka (pdf) Pobierz separator download Devipasta  - ChPL (Charakterystyka Produktu Leczniczego) Pobierz separator download

Artykuły, które mogą Cię zainteresować:

Znajdź specjalistę w swojej okolicy

Miasto
search
search
Warszawa
Wrocław
Poznań
Kraków
Łódź
Katowice
Gdańsk
Szczecin
Opole
Rzeszów
Bydgoszcz
Lublin
Gorzów Wielkopolski
Białystok
Kielce
Olsztyn
Specjaliści
search
search
Schorzenia
search
search
Usługi
search
search
Powyższe informacje mają tylko i wyłącznie charakter poglądowy. Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
e-Recepta Przeziębienie Znajdź lekarza L4 L4 baza leków e-Recepta