Alopexy

Nazwa Produktu Leczniczego
Alopexy
Nazwa powszechnie stosowana
Minoxidilum
Postać farmaceutyczna
Roztwór na skórę
Substancja czynna
Minoxidilum 5 mg
Podmiot odpowiedzialny
Pierre Fabre Medicament
Konsultacja z e-receptą Konsultacja z Receptą Konsultacja z e-receptą

Alopexy - podstawowe informacje o leku:

Lek Alopexy to specjalistyczny roztwór przeznaczony do stosowania na skórę, który zawiera minoksydyl - substancję czynną, która stymuluje wzrost włosów. Zaleca się stosowanie tego leku w przypadkach łysienia androgenowego u mężczyzn, które charakteryzuje się umiarkowanym wypadaniem włosów. Niestety, ze względu na częste występowanie nadmiernego owłosienia poza miejscami jego stosowania, nie zaleca się stosowania tego leku u kobiet. Dzięki swoim właściwościom, Lek Alopexy może pomóc w przywróceniu pełnego i zdrowego wyglądu włosów, co z pewnością wpłynie pozytywnie na samopoczucie i pewność siebie.

Wskazania do stosowania:

Łysienie typu męskiego (alopecia androgenetica) o umiarkowanym nasileniu, u mężczyzn.
Uwaga: u kobiet nie zaleca się stosowania produktu leczniczego Alopexy z powodu ograniczonej skuteczności i dużej częstości występowania (w 37% przypadkach) nadmiernego owłosienia poza miejscami stosowania.

Pliki do pobrania

Alopexy  - ulotka (pdf) Pobierz separator download Alopexy  - ChPL (Charakterystyka Produktu Leczniczego) Pobierz separator download

Artykuły, które mogą Cię zainteresować:

Znajdź specjalistę w swojej okolicy

Miasto
search
search
Warszawa
Wrocław
Poznań
Kraków
Łódź
Katowice
Gdańsk
Szczecin
Opole
Rzeszów
Bydgoszcz
Lublin
Gorzów Wielkopolski
Białystok
Kielce
Olsztyn
Specjaliści
search
search
Schorzenia
search
search
Usługi
search
search
Powyższe informacje mają tylko i wyłącznie charakter poglądowy. Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
e-Recepta Przeziębienie Znajdź lekarza L4 L4 baza leków e-Recepta