Ból biodra – skuteczne leczenie

Przyczyny, objawy, leczenie online. Porada lekarza, nawet w 15 minut, bez wychodzenia z domu!

{{content}}
{{content}}
{{closest}} {{when}}

Diagnostyka przy bólu biodra

pomoc lekarzy online dostępna od zaraz

Ból biodra to nie tylko przypadłość osób starszych, może bowiem pojawiać się również u młodszych osób, wówczas wynika zazwyczaj z przeciążenia, zwichnięcia lub urazów.

 

Oczywiście ból biodra może mieć również podłoże przewlekłe i wynikać np. z osteoporozy. Niezależnie od przyczyny kluczem jest diagnostyka, bowiem leczenie za pomocą preparatów przeciwbólowych przynosi krótkotrwałą ulgę.

Zazwyczaj zlecane badania pozwalające na znalezienie przyczyny bólu biodra to RTG, choć lekarz może zlecić również rezonans magnetyczny.

 

Zdarza się dodatkowo, że bóle biodra uniemożliwiają poruszanie się, wówczas pacjent będzie potrzebował zwolnienia lekarskiego. Może uzyskać je również online.

Jak leczyć ból barku?

Skorzystaj z konsultacji online:

  • Wybierz specjalistę z listy powyżej.
  • Kliknij w dogodny termin konsultacji.
  • Wypełnij formularz rejestracyjny.
  • Zapłać online i kliknij w link otrzymany mailem, aby rozpocząć.


Z lekarzem możesz porozmawiać poprzez czat, wideo lub połączenie głosowe. Lekarz w trakcie konsultacji online może wystawić eReceptę i eZwolnienie (jeżeli będzie to konieczne).

Najczęściej zadawane pytania

Znajdź odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania
Jak leczy się zwyrodnienie stawu biodrowego?

W skrajnych przypadkach niezbędna jest operacja polegająca na wszczepieniu endoprotezy, czyli wymienieniu stawu na sztuczny.

Jak pokonać ból biodra przy urazach?

Istotne znaczenie ma przede wszystkim unikanie przeciążenia biodra, dlatego istotny jest odpoczynek. Niezbędne mogą być też maści przeciwzapalne, których zakup należy skonsultować z lekarzem.

Jak zapobiec bólom bioder?

Największe znaczenie ma przede dbanie o prawidłową wagę ciała, gdyż nadmiar kilogramów znacznie obciąża stawy. Dodatkowo trzeba dbać o kości, dlatego istotna jest dieta bogata w wapń oraz codzienna dawka witaminy D.

Jakie mogą być skutki nieleczonego bólu biodra?

Nierozpoznanie przyczyny bólu oraz nieleczenie problemu może doprowadzić do chorób zwyrodnieniowych. Przy objawach kluczowy jest więc czas oraz jak najszybsza konsultacja lekarska.

Jakie ćwiczenia pomagają zapobiec problemom z biodrami?

Aby uchronić się przed bólami bioder i zachować je w dobrym zdrowiu, trzeba zadbać przede wszystkim o wzmocnienie tej części ciała. Najlepiej sprawdzą się: pilates, nordic walking, jazda na rowerze oraz pływanie.

Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.

Leczenie bólu barku w haloDoctor to:

Bezpieczeństwo
Bezpieczeństwo

bez kontaktu z innymi pacjentami

Wygoda
Wygoda
bez wychodzenia z domu
i dojazdów do lekarza
Szybkość
Szybkość

pomoc uzyskasz nawet
w 15 minut

Czytelność
Czytelność

bez ryzyka błędnego
odczytania eRecepty

Umów wizytę