Bupivacaine Grindeks

Nazwa Produktu Leczniczego
Bupivacaine Grindeks
Nazwa powszechnie stosowana
Bupivacaini hydrochloridum
Postać farmaceutyczna
Roztwór do wstrzykiwań
Substancja czynna
Bupivacaini hydrochloridum 50 mg
Podmiot odpowiedzialny
AS Grindeks
Konsultacja z e-receptą Konsultacja z Receptą Konsultacja z e-receptą

Bupivacaine Grindeks - podstawowe informacje o leku:

Lek Bupivacaine Grindeks to preparat, który zawiera bupiwakainę chlorowodorku - substancję czynną z grupy miejscowo działających środków znieczulających. Dzięki niemu możliwe jest znieczulenie określonych części ciała, co zapobiega odczuwaniu bólu, ciepła i zimna w miejscu podania. Warto jednak pamiętać, że pacjent może wciąż odczuwać nacisk i dotyk. Lek ten działa poprzez zablokowanie odpowiednich nerwów, co powoduje tymczasowe osłabienie lub niedowład mięśni w danej części ciała. Bupivacaine Grindeks jest stosowany podczas zabiegów chirurgicznych oraz do uśmierzania bólu. Można go podawać w postaci wstrzyknięć do tkanek, w których przeprowadzany jest zabieg, w okolicy nerwu lub grupy nerwów unerwiających operowaną część ciała, np. pod pachą przed operacją przedramienia lub dłoni, a także zewnątrzoponowo, czyli do przestrzeni zewnątrzoponowej kręgosłupa. Lek ten jest szczególnie zalecany w znieczuleniu pooperacyjnym oraz podczas porodu.

Wskazania do stosowania:

Produkt leczniczy Bupivacaine Grindeks stosuje się w następujących wskazaniach, zwłaszcza jeśli pożądany jest długi czas znieczulenia:

  • znieczulenie nasiękowe
  • znieczulenie nerwów obwodowych
  • znieczulenie zewnątrzoponowe

Produkt leczniczy Bupivacaine Grindeks jest szczególnie zalecany w przypadku, gdy użycie adrenaliny jest przeciwwskazane lub nie jest pożądana silna blokada motoryczna, np. w znieczuleniu pooperacyjnym lub w znieczuleniu przy porodzie.

Pliki do pobrania

Bupivacaine Grindeks  - ulotka (pdf) Pobierz separator download Bupivacaine Grindeks  - ChPL (Charakterystyka Produktu Leczniczego) Pobierz separator download

Artykuły, które mogą Cię zainteresować:

Znajdź specjalistę w swojej okolicy

Miasto
search
search
Warszawa
Wrocław
Poznań
Kraków
Łódź
Katowice
Gdańsk
Szczecin
Opole
Rzeszów
Bydgoszcz
Lublin
Gorzów Wielkopolski
Białystok
Kielce
Olsztyn
Specjaliści
search
search
Schorzenia
search
search
Usługi
search
search
Powyższe informacje mają tylko i wyłącznie charakter poglądowy. Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
e-Recepta Przeziębienie Znajdź lekarza L4 L4 baza leków e-Recepta