Neuropatia – skuteczne leczenie

Przyczyny, objawy, leczenie online. Porada lekarska, w przypadkach neuropatii, bez wychodzenia z domu!

Rozpoznawanie i leczenie neuropatii

skonsultuj dolegliwości poprzez konsultację online

Dokuczają ci problemy z drętwieniem? Doświadczasz częstego bólu oraz pieczenia w ciele? Być może cierpisz na neuropatię, która dotyka około 2 proc. populacji na świecie, zwłaszcza osoby starsze.

 

Przyczyny neuropatii mogą być różne, od cukrzycy, przez niedobory witaminowe, aż po zatrucia ołowiem czy rtęcią. Do tego typu problemów mogą prowadzić też choroby autoimmunologiczne, w tym zwłaszcza reumatoidalne zapalenie stawów oraz toczeń.

Leczenie neuropatii wymaga rozpoznania przyczyn, które do niej doprowadziły. Dopiero wtedy możliwe jest wdrożenie skutecznego leczenia pozwalającego złagodzić dolegliwości lub całkowicie się ich pozbyć.

Jak skonsultować neuropatię online?

Wystarczy dosłownie kilka kroków:
  • Wybierz dowolnego ze specjalistów oferujących swoje porady powyżej.
  • Umów konsultację wybierając dogodny termin i wypełnij formularz.
  • Po opłaceniu wizyty przez PayU otrzymasz link, który skieruje Cię do konsultacji z wybranym neurologiem lub anestezjologiem.
  • Konsultacja może się odbyć z wykorzystaniem kanałów: audio, wideo lub czatu.

Najczęściej zadawane pytania

Znajdź odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania.

Jakie są objawy neuropatii cukrzycowej?

Najczęstsze objawy neuropatii cukrzycowej to m.in. zaburzenia czucia, zmniejszenie siły mięśniowej, a także uczucie drętwienia oraz mrowienia.

Czy neuropatia jest uleczalna?

Im szybciej zostanie rozpoznana i im wcześniej zostanie wdrożone leczenie, tym większa szansa na cofnięcie się dolegliwości.

Jak diagnozuje się neuropatię?

Diagnostyka wymaga przeprowadzenia badań neurologicznych i laboratoryjnych, w tym m.in. morfologii krwi, a także poziomu glukozy oraz elektrolitów.

Czy niedobór witaminy B12 może być przyczyną neuropatii?

Tak, niedobór tej witaminy może być przyczyną neuropatii i kontrolowanie jej poziomu jest szczególnie ważne u wegan oraz wegetarian, którzy nie spożywają mięsa.

Czym jest polineuropatia?

Polineuropatia jest uszkodzeniem obwodowego układu nerwowego. Główne objawy to m.in. drętwienie, parestezje oraz nadwrażliwość na dotyk. Z reguły dolegliwości te obejmują palce dłoni oraz stóp.

Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Umów wizytę