Dimtruzic

Nazwa Produktu Leczniczego
Dimtruzic
Nazwa powszechnie stosowana
Dimethylis fumaras
Postać farmaceutyczna
Kapsułki dojelitowe, twarde
Substancja czynna
Dimethylis fumaras 120 mg
Podmiot odpowiedzialny
Sandoz GmbH
Konsultacja z e-receptą Konsultacja z Receptą Konsultacja z e-receptą

Dimtruzic - podstawowe informacje o leku:

Dimtruzic to lek, którego substancją czynną jest fumaran dimetylu. Jest on stosowany w leczeniu rzutowo-remisyjnej postaci stwardnienia rozsianego (SM) u pacjentów powyżej 13 roku życia. Stwardnienie rozsiane to choroba, która uszkadza ośrodkowy układ nerwowy, w tym mózg i rdzeń kręgowy. Charakteryzuje się ona powtarzającymi się, okresowymi nasileniami objawów ze strony układu nerwowego, zwanych rzutami. Objawy te mogą obejmować zaburzenia chodu i równowagi oraz osłabienie wzroku, takie jak niewyraźne lub podwójne widzenie. Po rzucie choroby objawy mogą całkowicie ustąpić, ale niektóre problemy mogą pozostać. Jak działa lek Dimtruzic? Lek Dimtruzic wydaje się powstrzymywać układ odpornościowy przed powodowaniem uszkodzeń mózgu i rdzenia kręgowego, co może również przyczynić się do spowolnienia postępów choroby w przyszłości.

Wskazania do stosowania:

Dimtruzic jest wskazany do stosowania u pacjentów dorosłych oraz dzieci w wieku 13 lat i starszych z rzutowo-remisyjną postacią stwardnienia rozsianego. (ang. relapsing-remitting multiple sclerosis, RRMS).

Pliki do pobrania

Dimtruzic  - ulotka (pdf) Pobierz separator download Dimtruzic  - ChPL (Charakterystyka Produktu Leczniczego) Pobierz separator download

Znajdź specjalistę w swojej okolicy

Miasto
search
search
Warszawa
Wrocław
Poznań
Kraków
Łódź
Katowice
Gdańsk
Szczecin
Opole
Rzeszów
Bydgoszcz
Lublin
Gorzów Wielkopolski
Białystok
Kielce
Olsztyn
Specjaliści
search
search
Schorzenia
search
search
Usługi
search
search
Powyższe informacje mają tylko i wyłącznie charakter poglądowy. Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
e-Recepta Przeziębienie Znajdź lekarza L4 L4 baza leków e-Recepta