Łojotok – skuteczne leczenie

Przyczyny, objawy, leczenie online. Porada lekarska, w przypadkach łojotoku, bez wychodzenia z domu!

Dowiedz się, jak pokonać problem łojotoku

skonsultuj się z dermatologiem online

Problem łojotoku, czyli nadmiernego wydzielania łoju, dotyka przede wszystkim osób młodych. Objawia się m.in. szybkim przetłuszczaniem włosów oraz skóry twarzy, a także skutkuje innymi problemami skórnymi.

Jedną z chorób łojotokowych jest trądzik pospolity, który pojawia się przede wszystkim w okresie pokwitania, choć może występować również po 20. roku życia. Objawia się nieestetycznymi cystami i grudkami oraz wykwitami z naciekiem zapalnym. Aby poradzić sobie z tego typu dolegliwościami, należy udać się do dermatologa, który określi przyczynę problemu i wskaże odpowiednie metody leczenia.

Jak skonsultować łojotok z lekarzem online?

Wystarczy dosłownie kilka kroków:
  • Wybierz dowolnego ze specjalistów oferujących swoje porady powyżej.
  • Umów konsultację wybierając dogodny termin i wypełnij formularz.
  • Po opłaceniu wizyty przez PayU otrzymasz link, który skieruje Cię do konsultacji z wybranym dermatologiem lub lekarzem medycyny estetycznej.
  • Konsultacja może się odbyć z wykorzystaniem kanałów: audio, wideo lub czatu.

Najczęściej zadawane pytania

Znajdź odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania.

Czy łojotok zawsze wymaga konsultacji z dermatologiem?

Tak, w przypadku nadmiaru wydzielania sebum należy zgłosić się do lekarza, gdyż pozwala to wdrożyć skuteczne leczenie i opanować przykre konsekwencje tego problemu skórnego.

Na czym opiera się leczenie łojotoku?

Leczenie łojotoku opiera się na usuwaniu nadmiaru sebum, regulowaniu działania gruczołów łojowych, a także zastosowaniu preparatów o działaniu przeciwbakteryjnym.

Czy łojotok może spowodować wypadanie włosów?

Tak, łojotok na skórze głowy może przyczynić się do nadmiernego wypadania włosów.

O czym pamiętać przy pielęgnacji skóry trądzikowej?

Pielęgnując skórę trądzikową nie można przede wszystkim doprowadzić do jej nadmiernego wysuszenia. Nie można zapominać również o odpowiednim pH skóry, dlatego też po dokładnym oczyszczaniu trzeba używać toniku lub hydrolatu.

Jak zwalczyć trądzik?

Niestety nie ma magicznych sposobów, które w krótkim czasie rozwiążą problem trądziku. Istotne znaczenie ma jednak odpowiednia pielęgnacja, aby uregulować wydzielanie łoju i ograniczyć powstawanie wyprysków. Aby poznać takie metody, warto skonsultować się z dermatologiem online.

Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Umów wizytę