2021-01-04

Co zrobić żeby przytyć?

Ważę 52 kg, przy wzroście 168 cm. Moja wymarzona waga to 60kg. Jednakże nie mogę wcale przytyć, a wręcz chudnę. Skutkuje to również brakiem apetytu. Przez dzień potrafię zjeść ze 3 kanapki i tyle. Również często odwiedzam toaletę. Męczą mnie biegunki, więc zawsze muszę mieć przy sobie jeden z leków na biegunkę. Co zrobić? W jakim kierunku zrobić badania? Nie ukrywam że mnie to martwi. A chce przytyć, gdyż miewam często zawroty głowy z osłabienia. Jak przytyć?

Najwięcej o pacjencie wie jego lekarz rodzinny, (przebyte choroby, wywiad rodzinny, dotychczasowe badania), proszę się zwrócić do swojego lekarza rodzinnego.
Konieczne są badania podstawowe krwi, kolonoskopia, usg, i ocena przez lekarza POZ.
Konieczne jest wykonanie badań laboratoryjnych (morfologia, poziom hormonów), a w dalszej kolejności badania kału (na posiew bakteriologiczny i mykologiczny, i na obecność pasożytów). Wyniki powyższych badań wskażą kierunek dalszego postępowania.
konieczna jest diagnostyka Pani dolegliwości, brak apetytu i przewlekłe biegunki stanowią wskazanie do poszukiwania przyczyn. Po wterdzeniu przyczyny mozliwe jest właściwe leczenie i postepowanie.
Aby przybrać na masie ciała należy zwiększyć kaloryczność posiłków. Warto obliczyć całkowite dobowe zapotrzebowanie kaloryczne i następnie zapewnić podaż kalorii powyżej tego zapotrzebowania. Jednak biorąc pod uwagę zgłaszane objawy należy pogłębić wywiad i na tej podstawie zaplanować dalszą diagnostykę. Na początek warto wykonać morfologię krwi, żelazo, TSH.
nalezy wykonac morfologie, mocz, watrobe u lekarza rodzinnego
Zapraszam na konsultacje online - przeprowadzimy diagnostykę różnicową - wytłumaczę dokładnie wytyczne postępowania - specjalista medycyny rodzinnej lekarz Jakub Woźniak
Rozumiem, że masz trudności z przybraniem na wadze, a także doświadczasz innych niepokojących objawów. W takiej sytuacji zalecam skonsultowanie się z lekarzem w celu oceny Twojego stanu zdrowia i zidentyfikowania potencjalnych przyczyn tych objawów. Niektóre z możliwych przyczyn utraty wagi i biegunki mogą obejmować infekcje przewodu pokarmowego, nieswoiste zapalenia jelit (takie jak choroba Crohna czy wrzodziejące zapalenie jelita grubego), nadczynność tarczycy, nietolerancję pokarmową, zaburzenia wchłaniania lub inne schorzenia. Badania laboratoryjne, takie jak morfologia krwi, badanie stolca, badania hormonów tarczycy i badania na obecność nietolerancji pokarmowej, mogą być pomocne w identyfikacji przyczyn tych objawów. Ponadto, skonsultuj się z dietetykiem, który pomoże Ci opracować odpowiedni plan żywieniowy. Zwróć uwagę na spożywanie pokarmów o wysokiej wartości kalorycznej i bogatych w składniki odżywcze, takich jak zdrowe tłuszcze, białka i węglowodany. Unikaj jedzenia o niskiej wartości odżywczej, które może nie zapewniać wystarczającej ilości energii i składników odżywczych.

Ważne jest również, aby regularnie pić płyny, aby uniknąć odwodnienia spowodowanego biegunką. Skonsultuj się z lekarzem w celu ustalenia, jakie leki na biegunkę są najbardziej odpowiednie dla Ciebie.

Pamiętaj, że każdy organizm jest inny, dlatego ważne jest, aby współpracować z lekarzem i dietetykiem, którzy będą mogli dostosować plan leczenia i żywieniowy do Twoich indywidualnych potrzeb.
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Biegunka w Gliwicach Biegunka w Warszawie Biegunka w Krakowie Biegunka w Bielsku-Białej Biegunka w Dąbrowie Górniczej Biegunka w Katowicach Biegunka w Częstochowie Biegunka we Wrocławiu

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
6351
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
16463
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+150
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta Przeziębienie Znajdź lekarza L4 L4