Jakie wykształcenie ma eKonsultacje Agnieszka Wieczorkowska?
eKonsultacje Agnieszka Wieczorkowska w notce o swoim wykształceniu pisze:
Psycholog, psychoterapeuta. Specjalizuję się w pracy z młodzieżą i dorosłymi oraz terapii par.
Jestem psychologiem (ukończyłam studia dzienne na Uniwersytecie Gdańskim, psychologia kliniczna) oraz psychoterapeutką. Moja praca opiera się na podejściu integracyjnym, z naciskiem na nurt poznawczo-behawioralny (CBT) oraz systemowy.
Ukończyłam liczne szkolenia z zakresu psychoterapii, diagnozy i wsparcia psychologicznego, w tym:
- Terapia poznawczo-behawioralna (CBT) i III fala:
- Podyplomowe szkolenie z terapii poznawczo-behawioralnej dzieci i - młodzieży z elementami III fali (dr n. med. Artur Kołakowski)
- Praca z perfekcjonizmem (CBT + III fala, Ośrodek Poza Schematami)
- Leczenie traumy w terapii poznawczo-behawioralnej i schematu (P. Mućko)
- Techniki wyobrażeniowe w CBT i terapii schematu (P. Mućko)
- CBT zaburzeń odżywiania – anoreksja i bulimia (Ośrodek Poza Schematami)
- Poznawczo-behawioralny trening rodzicielski (dr Ewa Sokołowska)
- 10 kroków terapii lęku (E. Stankowska)
ADHD, neuroatypowość i diagnoza różnicowa:
- Całościowe szkolenie z diagnozy ADHD, różnicowania neuroatypowości i zaburzeń osobowości (Psychomedic)
- DIVA5: Ustrukturyzowany wywiad diagnostyczny do badania ADHD (Ośrodek Neuroverse)
- Wsparcie terapeutyczne osób z ADHD (CBT, psychoedukacja, strategie funkcjonowania)
- Dysforia płciowa u nastolatków (Ośrodek Sukces)
- Niezgodność płciowa u osób nastoletnich i dorosłych w spektrum (dr I. Fornalik)
- Wsparcie diagnozy oraz weryfikacji terapii przy pomocy komputerowego testu MOXO
Terapia par, rodzin i relacji:
- Systemowa terapia rodzin – poziom I (prof. dr hab. I. Namysłowska)
- Terapia małżeństw i par w podejściu zintegrowanym (prof. B. Józefik)
- Psychoterapia par (M. Wolska)
Inne podejścia i techniki terapeutyczne:
- ISTDP – techniki regulacji lęku, pracy z Ego (lek. J. Duchniewicz)
- Terapia koherencji i rekonsolidacji pamięci – poziom podstawowy i średnio zaawansowany (dr M. Jasiński)
- Zaburzenia psychosomatyczne w myśleniu psychoanalitycznym
- Diagnoza i interwencja psychologiczna w zaburzeniach osobowości (dr B. Izydorczyk)
Moja praca podlega stałej superwizji. Konsultacje prowadzę w języku polskim i angielskim – stacjonarnie (Gdańsk) i online (również dla osób za granicą).
Dodatkowe kwalifikacje i rozwój zawodowy:
Jestem również konsultantką ds. nauczania i rozwoju (Learning & Development – National College of Ireland, certyfikacja CIPD Ireland).
Ukończyłam studia podyplomowe z Zarządzania kompetencjami pracowników (Akademia Leona Koźmińskiego) oraz szkolenia z:
- Team Management & Leadership
- Zarządzania wiedzą i rozwojem pracowników
- Stylów komunikacji wg modelu DiSC
- Doradztwa zawodowego i pracy z osobami z niepełnosprawnością
- Zarządzania projektami
Wspieram osoby z niepełnosprawnością w zakresie aktywizacji społecznej i zawodowej. Posiadam doświadczenie w rozwoju zdalnych metod pracy psychologicznej i terapeutycznej (eKonsultacje – Polskie Centrum Konsultacji Specjalistycznych Online).
Stale aktualizuję swoją wiedzę uczestnicząc w warsztatach, seminariach i konferencjach z zakresu zdrowia psychicznego, psychoterapii oraz wsparcia neuroatypowych dorosłych.
Czas dzielę między pracę zawodową, która jest moją pasją, moją rodzinę oraz aktywny wypoczynek - uwielbiam podróże rowerowe i piesze. Przez wiele lat wspierałam charytatywnie organizacje pozarządowej w ich rozwoju (ZHP poza granicami kraju, Forum Polonia Ireland, Polish Runners Club Ireland, Fundacji Ochrony Zdrowia Psychicznego Harmonia w Polsce).
Zapraszam do kontaktu osoby poszukujące rzetelnego, zintegrowanego wsparcia psychologicznego – również te, które zmagają się z trudnościami w relacjach, objawami ADHD lub ograniczoną dostępnością specjalistyczną.