dr Józef Sadkiewicz
fizjoterapeuta, Specjalista, dietetyk, hirudoterapeuta, specjalista medycyny naturalnej
Józef Sadkiewicz
Umów wizytę
Rejestrujesz się do:
Józef Sadkiewicz | Bydgoszcz | Startowa 2
O mnie
Aktywnie biorę udział w różnego rodzaju szkoleniach, które pomagają mi szerzyć wiedzę w zakresie Medycyny Chińskiej. Szkoliłem się u wybitnych fachowców, lekarzy i specjalistów Tradycyjnej Medycyny Chińskiej takich jak: Daria Zwinczewska lekarz (Polska), Wiktoria Zwinczewska lekarz (Polska), Olga Kozinska  MD (Ukraina), Aaron Zizov  Dipl. Ac. & C.Hb. (Izrael), Tuvia Scott, Lic. Ac. (Izrael), Micha Glikmann Lic. Ac. MD (Ashdod, Izrael), Cody Dodo L.Ac. (USA), M.Ac., Dipl.Ac., Gali Stoffman MD (Izrael), Moche Becer Lic. Ac. (Izrael), Konstantin Sukhov MD, PhD (Rosja), Anat Regev Lic. Ac. (Izrael), Britta Wuttke MD (Niemcy), Helena Olearska lekarz (Polska).

Doktor - Nauczyciel akademicki -Adiunkt na Wydziale Technologii i Inżynierii Chemiczne PBS w Bydgoszczy w Zakładzie Technologii i Inżynierii Przemysłu Spożywczego.

Specjalista ds. żywienia klinicznego i dla sportowców (ukończyłem studia podyplomowe w zakresie żywienia klinicznego, zbiorowego oraz wspomagania żywieniowego w aktywności ruchowej w sporcie i rekreacji na UMK w Toruniu Collegium Medicum w Bydgoszczy -Wydział Nauk o Zdrowiu.

Zielarz - fitoterapeuta (ukończyłem studia podyplomowe w zakresie „Rośliny lecznicze-pozyskiwanie i zastosowanie w fitoterapii i dietetyce”na Wydziale Rolnictwa i Biotechnologii na Uniwersytecie Technologiczno Przyrodniczym w Bydgoszczy.

Magister wychowania fizycznego - studia na Akademii Wychowania Fizycznego w Gdańsku.

Fizjoterapeuta - ukończyłem Medyczne Studium Zawodowe w Bydgoszczy

Szkolenie dla fizjoterapeutów, farmaceutów i diagnostów laboratoryjnych prowadzących szczepienia ochronne przeciwko COVID-19- Centrum Medyczne Kształcenia Podyplomowego, Centrum Symulacji Medycznej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.

Szkolenie dla fizjoterapeutów, farmaceutów i diagnostów laboratoryjnych prowadzących badania kwalifikacyjne w celu wykluczenia przeciwskazań do wykonania szczepienia przeciwko COVID-19- Centrum Medyczne Kształcenia Podyplomowego, 

Hirudoterapeuta - kod zawodu 323090, dyplom ukończenia w Instytucie Medycyny Chińskiej i Medycyny Integracyjnej ITCM DAO w Krakowie.

Akupunktura czaszki doktora Yamamoto- kurs ukończony w Instytucie Medycyny Chińskiej i Medycyny Integracyjnej ITCM DAO w Krakowie.

Podstawy shiatsu. Diagnoza z brzucha-kurs ukończony w Instytucie Medycyny Chińskiej i Medycyny Integracyjnej ITCM DAO w Krakowie.

Bańki i Gua sha w medycynie chińskiej- kurs praktyczny ukończony w Instytucie Medycyny Chińskiej i Medycyny Integracyjnej ITCM DAO w Krakowie.

Psychosomatyka-kurs ukończony w Instytucie Medycyny Chińskiej i Medycyny Integracyjnej ITCM DAO w Krakowie.

Hirudokosmetologia - zajęcia praktyczne, kurs ukończony w Instytucie Medycyny Chińskiej i Medycyny Integracyjnej ITCM DAO w Krakowie.

Master Class dla Hirudoterapeutów - kurs ukończony w Instytucie Medycyny Chińskiej i Medycyny Integracyjnej ITCM DAO w Krakowie.

Naturoterapeuta - kod zawodu 323009, dyplom ukończenia w Instytucie Medycyny Chińskiej i Medycyny Integracyjnej ITCM DAO w Krakowie.

Akupunktura ucha - kurs zaawansowany praktyczny, choroby przewlekłe i leczenie uzależnień - kurs ukończony w Instytucie Medycyny Chińskiej i Medycyny Integracyjnej ITCM DAO w Krakowie.

Akupunktura ucha. Algorytmy i protokoły leczenia - kurs ukończony w Instytucie Medycyny Chińskiej i Medycyny Integracyjnej ITCM DAO w Krakowie.

Metoda równoważenia Dr. Tana - kurs ukończony w Instytucie Medycyny Chińskiej i Medycyny Integracyjnej ITCM DAO w Krakowie.

Kompletny system meridianowy - Meridiany cudowne i TMM - kurs ukończony w Instytucie Medycyny Chińskiej i Medycyny Integracyjnej ITCM DAO w Krakowie.

Akupunktura w praktyce. Algorytmy i protokoły -kurs ukończony w Instytucie Medycyny Chińskiej i Medycyny Integracyjnej ITCM DAO w Krakowie.

Leczenie stresu za pomocą Akupunktury - kurs ukończony w Instytucie Medycyny Chińskiej i Medycyny Integracyjnej ITCM DAO w Krakowie.

Wisceralna Terapia brzucha - kurs ukończony w Instytucie Medycyny Chińskiej i Medycyny Integracyjnej ITCM DAO w Krakowie.

Terapia kraniosakralna (czaskowo-krzyżowa) - kurs ukończony w Instytucie Medycyny Chińskiej i Medycyny Integracyjnej ITCM DAO w Krakowie.

Tui Na pediatryczna. Jak pomóc swojemu dziecku? - kurs ukończony w Instytucie Medycyny Chińskiej i Medycyny Integracyjnej ITCM DAO w Krakowie.

Rzeczoznawca (próbobiorca) w zakresie pobieranie próbek dziczyzny - Egzamin Państwowy GIJHARS w Warszawie.

Rzeczoznawca (próbobiorca) - w zakresie pobieranie próbek pieczywa oraz ziarna zbóż, nasion roślin oleistych i ich przetworów. Egzamin Państwowy GIJHARS w Warszawie.

Założyciel i wykładowca w Instytucie Sadkiewicza - CPKZ niepublicznej placówce kształcenia ustawicznego oraz dokształcania i doskonalenia zawodowego działając w formach pozaszkolnych zgodnie z ustawą o systemie oświaty.

Uczestnik licznych szkoleń, warsztatów oraz konferencji z zakresu żywienia, dietetyki, ochrony zdrowia oraz oceny jakości w piekarstwie oraz produkcji zbóż.

Doświadczenie związane z oceną jakości żywności i jej wpływu na zdrowie człowieka zdobywałem w czasie dwudziestu pięciu lat pracy praktycznej z przemysłem i współpracy z naukowcami z uczelni wyższych w kraju i zagranicą.

W Instytucie prowadzę szkolenia, wykłady oraz udzielam indywidualnych konsultacji żywieniowych, a w profesjonalnym studio kulinarnym pokazuje jak przygotować w sposób zdrowy i bezpieczny potrawy wg programu autorskiego:
Matka natura a "Ortho – kuchnia" wg. Sadkiewicza
Więcej
Wykształcenie
Doktorat -(Rozprawa doktorska na Wydziale Biotechnologii i Rolnictwa UTP w Bydgoszczy -wcześniej ATR). Specjalista ds. żywienia klinicznego i dla sportowców. Zielarz- fitoterapeuta. Magister wychowania fizycznego. Hirudoterapeuta. Naturoterapeuta. Aurikuloterapeuta.
Języki
Polski
Dodatkowe informacje
Natura dała człowiekowi na zachętę do odżywiania i podtrzymywania życia apetyt, a żywność jako nagrodę przyjemności. Skoro mamy czerpać przyjemność z pożywienia dzisiejsza wiedza o surowcach, towaroznawstwie w kulinariach powinna inspirować jako sztuka, której przywilejem artystycznym jest wzruszenia człowieka i dostarczenie składników niezbędnych dla organizmu tu i teraz.

Moją misją jest zwiększenie zainteresowania producentów i konsumentów żywnością najwyższej jakości oraz profilaktyka zdrowia, ruch.

Zanurz dłonie w świeżych ziołach, posmakuj soczystych owoców, sezonowych warzyw, świeżo zmielonej mąki z ziarna EKO oraz smak polskiego pieczywa przygotowanego z pasją i sercem.

Poznaj tajniki gotowania i chwyć sztućce, by usiąść z Nami przy stole.

Odetchnij, rozejrzyj się dookoła. Tutaj nauczę Ciebie smakować, gotować i czuć. Pokochasz dźwięk bulgocącej wody i brzdęki sztućców – niezależnie od tego ile masz lat.

Gloger we wstępie do swojego wiekopomnego dzieła napisał:
„Cudze znać dobrze a swoje obowiązek” . Nauka może wspaniale bawić i rozwijać umiejętności każdego zwłaszcza od lasu, pola do stołu. Zachęcam :)

Mnisi tybetańscy uważają, iż „W życiu każdego człowieka są dwa dni, w których nic nie możesz zrobić! To wczoraj i jutro.”
Leczone schorzenia
 • Zaparcia
 • Porady w zakresie żywienia
 • Otyłość
 • Odchudzanie
 • Niedowaga
 • Nadwaga
 • Nadmiar tkanki tłuszczowej
 • Kryzys życiowy
 • Kryzys zawodowy
 • Kryzys emocjonalny
 • Hiperlipidemia
 • Hipercholesterolemia
 • Choroby przewodu pokarmowego
 • Choroby metaboliczne
 • Choroby dietozależne
 • Choroby cywilizacyjne
 • Choroba zwyrodnieniowa stawów i kręgosłupa
 • Celiakia
 • Bóle stawów
 • Bóle mięśni
 • Bóle kręgosłupa
 • Bóle korzeniowe
 • Bóle kończyn
 • Ból zwyrodnieniowy
 • Ból ścięgna
 • Ból ścięgien Achillesa
 • Ból szyi
 • Ból pleców
 • Ból kolana
 • Ból karku
 • Ból biodra
 • Ból barku
 • Anemia
 • Alergia pokarmowa
Więcej
Adresy
ul. Gajowa 76/U3, Bydgoszcz
Gabinet Dietologii, Fizjoterapii, Aurikuloterapii Hirudoterapii
Najbliższy wolny termin ...
+48605651911
Usługi
Terapia -leczenie bólu metodą doktora Yamamoto (YNSA). Metoda ta jest najskuteczniejsza w leczeniu problemów ortopedycznych i neurologicznych, ale może być stosowana również przy innych dolegliwościach.
60 min · 200 zł
Stres-Free:Terapia antystresowa ( 1 spotkanie )Terapia za pomocą protokółów akupunktury ucha oraz ciała, mikrosystemy, muzykoterapia, aromatoterapia, plus rozmowa motywacyjna
60 min · 200 zł
Świecowanie uszu (konchowanie uszu).Wysokiej klasy świece uszne aura vital. Świeca ta jest wykonana z bawełny, wosku pszczelego.Przeznaczona do świecowania uszu np. w stanach zapalnych zatok przynosowych, przeziębieniach, schorzeniach uszu, gardła i nosa,
45 min · 200 zł
Pakiet Premium:Terapia antystresowa- ( 5 spotkań ) Karnet/Voucher/Bon podarunkowy: Terapia za pomocą protokółów akupunktury ucha oraz korporalna, muzykoterapia, aromatoterapia, masaż relaksacyjny ciała, plus rozmowa motywacyjna
120 min · 1500 zł
Pakiet Standard:Terapia antystresowa ( 5 spotkań ) Karnet/Voucher/Bon podarunkowy: Terapia za pomocą protokółów akupunktury ucha oraz korporalna, muzykoterapia, aromatoterapia, plus rozmowa motywacyjna
60 min · 750 zł
Terapia nasionkami (Vaccaria hispanica) Akupresura - ucha (bezbolesna aplikacja). Są niezwykle wygodnym rozwiązaniem, które wpływa korzystnie na nasze zdrowie i samopoczucie. Polecane szczególnie dla osób, które obawiają się stosowania igieł m.in. dzieci.
15 min · 30 zł
Akupunktura ciała i Aurikuloterapia ucha - w ramach ustalonej terapii -kolejna wizyta
60 min · 150 zł
Konsultacja fizjoterapeutyczna wizyta
60 min · 200 zł
Masaż starosłowiański-wisteralna terapia brzucha. Polega na uciskaniu powłok brzucha tak, aby rozluźnić narządy wewnętrzne. Terapia, usuwając powstałe zastoje, poprawia przepływ krwi i limfy, co skutkuje normalizacją czynności fizjologicznych i regeneracją
60 min · 200 zł
Konsultacja Dietologiczna - pierwsza wizyta + wywiad: "Co jeść, kiedy i jak jeść" + rozmowa motywacyjna
60 min · 200 zł
Konsultacja Dietologiczna- kolejne wizyty+ wsparcie terapeutyczne
60 min · 150 zł
Konsultacja - pierwsza wizyta kwalifikująca do zabiegu Hirudoterapii
60 min · 150 zł
Hirudoterapia zabieg - wg. metody dr Sukhova i szkoły ITCM Dao + plus koszt użytych pijawek
90 min · 200 zł
Aurikuloterapia ucha igłami interdermalnymi - (igły stałe umiejscowione w uchu do 7 dni). Dzięki specjalnemu plasterkowi pozwalają na długotrwałe działanie po wizycie u terapeuty.Terapię tę wykorzystuje się m.in. w leczeniu uzależnień, depresji, ner
30 min · 100 zł
Terapia bańką ogniową lub próżniową -Ilość zależy od dolegliwości (max. 15 min) Terapia bańkami ma wpływ na całe ciało, a jej głównym celem jest odblokowanie i poruszenie różnego rodzaju zastojów.
45 min · 100 zł
Moksa japońska: sesja terapii moksą + zabieg stawiania baniek +akupunktura ucha -nasiona Vaccaria. Moksoterapia technika polegająca na rozgrzewaniu punktów akupunkturowych dymem palonych ziół-suszonych liści japońskiej bylicy(Arthemisium Moxae)
60 min · 200 zł
Terapia kranio-sakralna- terapia czaszkowo-krzyżowa.Polega na delikatnej manipulacji i uciskaniu punktów w obrębie czaszki, miednicy, przepony, klatki piersiowej oraz kości krzyżowej.
60 min · 200 zł
Pakiet Gold -Terapia antystresowa ( 10 spotkań ) Karnet /Voucher/Bon podarunkowy:Terapia: akupunktura ucha (mikrosystemy) oraz ciała, masaż relaksacyjny ciała, poprawa mikrokrążenia, masaż bańką, terapia manualna twarzy, muzykoterapia, aromatoterapia
120 min · 2500 zł
Wizyta- ustalenie indywidualnej terapii wg. Medycyny Chińskiej (TCM): np. Aurikuloterpia ucha, terapia ciała akupunkturą, bańka japońska, gua-sha, moksa japońska.
60 min · 200 zł
"Zatrzymaj czas". Terapia: akupunktura ucha opartą o mikrosystemy, akupunktura ciała, masaż relaksacyjny ciała, poprawa mikrokrążenia, masaż bańką, terapia manualna twarzy z elementami terapii powięziowej, muzykoterapia, aromatoterapia, rozmowa motywacyjna
120 min · 390 zł
Więcej
Opinie pacjentów
Specjalista nie posiada żadnych opinii
Galeria
Więcej
Rejestrujesz się do:
Józef Sadkiewicz | Bydgoszcz | Startowa 2
Strona WWW placówki medycznej: Józef Sadkiewicz Bydgoszcz, Startowa 2 Regulamin świadczenia usług
Przeczytaj o nas: