Psycholog dziecięcy

Psycholog dziecięcy

Psychologia dziecięca to specjalizacja skupiająca się na umysłowym i emocjonalnym rozwoju dzieci od narodzin do młodości. Psycholog dziecięcy pomaga dzieciom i ich rodzinom radzić sobie z różnymi problemami, takimi jak trudności w nauce, problemy behawioralne, problemy związane z rozwojem, stres i problemy emocjonalne.

online ONLINE
w gabinecie W GABINECIE

Jak to działa?

Znajdź lekarza, zarezerwuj wizytę i korzystaj z dopasowanej opieki zdrowotnej bez wysiłku dzięki naszej witrynie do umawiania wizyt u lekarza stacjonarnie i online.
Znajdź lekarza
Znajdź lekarza
Odkryj wykwalifikowanych specjalistów,
którzy pomogą Ci z Twoimi
dolegliwościami
dots dots dots Zarezerwuj wizytę
Zarezerwuj wizytę
Wybierz dogodną dla siebie lokalizację
(stacjonarnie lub online) i zarezerwuj
wybrany termin.
dots
Weź udział w konsultacji
Weź udział w konsultacji
Weź udział w konsultacji stacjonarnej
lub online za pomocą czatu, wideo,
bądź telefonu

Co można skonsultować podczas wizyty?

Konsultacje z psychologiem dziecięcym pomogą Ci, gdy chcesz skonsultować:

Konsultacje online

konsultacje online

Platforma haloDoctor umożliwia bezproblemowe umawianie się na spotkania online z wykwalifikowanym psychologiem dziecięcym. Niezależnie od lokalizacji, możesz zapewnić swojemu dziecku fachową opiekę psychologiczną, korzystając jedynie z internetu i kamery.

Umów konsultację online

Wizyta w gabinecie

konsultacje online

Dla tych, którzy wolą kontakt twarzą w twarz, haloDoctor daje możliwość zarezerwowania wizyty stacjonarnej u psychologa dziecięcego. Nasza platforma ułatwia znalezienie dostępnych specjalistów w pobliżu, aby zapewnić Twojemu dziecku najlepszą możliwą opiekę.

Znajdź gabinet lekarski

Pytania pacjentów

Pokaż więcej pytań

Artykuły tematyczne

Dobrostan psychiczny. Jak czerpać satysfakcję z codzienności?
Na dobrostan psychiczny (well-being) czyli osobiste poczucie satysfakcji z codzienności...
Psychoonkolog: nie mów choremu, że będzie dobrze
Dla kogoś z diagnozą nieuleczalnej choroby najważniejsze jest towarzyszenie bliskich osób. -...
Noworoczne postanowienia. Jak ich dotrzymać?
Nowy rok tuż, tuż. Co zmieni się w 2023 roku? Jak to zaplanowaliście? Jakie postanowienia,...

Najczęściej zadawane pytania

Znajdź odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania.

Kiedy warto rozważyć wizytę z dzieckiem u psychologa dziecięcego?

Przedstawimy kilka objawów, które powinny dać rodzicom do myślenia i zastanowić się, czy nie warto udać się z dzieckiem do psychologa dziecięcego:

Jak prawidłowo przygotować się do pierwszej wizyty u psychologa dziecięcego?

Warto uporządkować sobie wszystko i sporządzić notatki, żeby podczas konsultacji nic nie wypadło nam z głowy. Pomocne będą również: dokumenty dotyczące dziecka, np. wcześniejsze opinie psychologiczne, opinie ze szkoły, oceny opisowe. Zalecamy również zastanowić się nad podobnymi przypadkami u nas w rodzinie. Psycholog będzie dopytywał o wszystkie najważniejsze szczegóły tak, aby, jak najlepiej pomóc dziecku i postawić trafną diagnozę. 

Czy otrzymanie diagnozy przez psychologa dziecięcego jest czasochłonne?

Zwykle nie aż tak bardzo, jak mogłoby się nam wydawać. Psycholog potrzebuje na pewno kilku spotkań z dzieckiem, z których zbierze wszystkie informacje poprzez rozmowy i zabawy. Na podstawie tego, stworzy interpretację zachowania się i problemów dziecka. Specjalista na pewno przekaże wskazówki dotyczące pracy z dzieckiem w domu. Może również zalecić korzystanie z terapii, czy terapii grupowych.

W jaki sposób psycholog pracuje z dzieckiem?

W początkowej fazie specjalista zaczyna od rozpoznania problemu, a później dopiero obiera metodę pracy z podopiecznym. Dzięki temu zabiegowi będzie w stanie powiedzieć również rodzicom, w jaki sposób mogą również pracować z dzieckiem w domu, gdyż cotygodniowa wizyta u specjalisty w większości przypadków jest niewystarczająca. Psycholog pomaga dzieciom w takich aspektach jak: oswajanie lęku, radzenie sobie ze złością, w jaki sposób obniżać poziom napięcia emocjonalnego.

Czy warto przygotować dziecko do wizyty u psychologa?

Oczywiście, z naszego punktu uważamy, że jest to nawet konieczne. Warto dziecku powiedzieć gdzie idzie oraz co to za miejsce. Następnie powiedz dziecku, kim jest osoba, z którą się spotkacie oraz czym ta osoba się zajmuje. Warto również uświadomić dziecko, dlaczego udajecie się w to miejsce, np. „martwię się o Ciebie, coraz częściej jesteś smutny”, „niepokoję się, że trudno jest nam się dogadać”. Z kolei nie warto planować z dzieckiem odpowiedzi na pytania psychologa. Pozwól, aby to one samo opowiedziało o tym, jak się czuje.

e-Recepta Przeziębienie Znajdź lekarza L4 L4 Umów wizytę