Zwiększona częstotliwość oddawania moczu.

Czy większa częstotliwość oddawania moczu , bez pieczenia bez bólu przy oddawaniu moczu , może być początkiem prostaty? I jak zapobiegać .
Częstsze oddawanie moczu może być wywołane łagodnym przerostem gruczołu krokowego, ale może być tez skutkiem innych przyczyn czy nawet chorób. W celu dokładnej diagnostyki proszę skontaktować się z urologiem, który po przeprowadzonym wywiadzie, badaniu fizykalnym, badaniu USG gruczołu krokowego zaleci odpowiednie postępowanie.
tak, może to świadczyć o rozroście gruczołu krokowego. Należy zgłosić się do urologa.
Konieczne badanie psa, moczu i usg układu moczowego.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3588
Pytań zadanych
przez pacjentów
8553
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

100
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi