Zwiększona częstotliwość oddawania moczu.

Czy większa częstotliwość oddawania moczu , bez pieczenia bez bólu przy oddawaniu moczu , może być początkiem prostaty? I jak zapobiegać .
Częstsze oddawanie moczu może być wywołane łagodnym przerostem gruczołu krokowego, ale może być tez skutkiem innych przyczyn czy nawet chorób. W celu dokładnej diagnostyki proszę skontaktować się z urologiem, który po przeprowadzonym wywiadzie, badaniu fizykalnym, badaniu USG gruczołu krokowego zaleci odpowiednie postępowanie.
tak, może to świadczyć o rozroście gruczołu krokowego. Należy zgłosić się do urologa.
Konieczne badanie psa, moczu i usg układu moczowego.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
2406
Pytań zadanych
przez pacjentów
5903
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

74
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi