Zgrubienie na żuchwie u dziewięciolatka

U syna (9 lat) wyczuwalne jest na żuchwie po lewej stronie (linia żuchwy przy brodzie) zgrubienie, które w dotyku przypomina kość, twarde, nieruchome, niebolesne. Mam wrażenie, jakby się powiększyło (wielkość około 1 cm). Zrobiliśmy zdjęcie RTG żuchwy i na wyniku lekarz napisał: zmian w strukturach kostnych nie stwierdza się. Czy powinnam zrobić jeszcze jakieś badania? Lub udać się do lekarza? Do jakiego? Nie zauważyłam żadnych innych objawów. Lekarz rodzinny nie chciał dać skierowania na RTG, stwierdzając, że to kość. Zrobiłam je prywatnie i nie wiem teraz czy rzeczywiście ta zmiana nie powinna mnie niepokoić? Bardzo proszę o poradę.
Proszę udać się na wizytę stacjonarną do chirurga szczękowo-twarzowego zabierając ze sobą zdjęcie RTG wraz z opisem.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
1872
Pytań zadanych
przez pacjentów
5168
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

68
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi