Zgrubienie na żuchwie u dziewięciolatka

U syna (9 lat) wyczuwalne jest na żuchwie po lewej stronie (linia żuchwy przy brodzie) zgrubienie, które w dotyku przypomina kość, twarde, nieruchome, niebolesne. Mam wrażenie, jakby się powiększyło (wielkość około 1 cm). Zrobiliśmy zdjęcie RTG żuchwy i na wyniku lekarz napisał: zmian w strukturach kostnych nie stwierdza się. Czy powinnam zrobić jeszcze jakieś badania? Lub udać się do lekarza? Do jakiego? Nie zauważyłam żadnych innych objawów. Lekarz rodzinny nie chciał dać skierowania na RTG, stwierdzając, że to kość. Zrobiłam je prywatnie i nie wiem teraz czy rzeczywiście ta zmiana nie powinna mnie niepokoić? Bardzo proszę o poradę.
Proszę udać się na wizytę stacjonarną do chirurga szczękowo-twarzowego zabierając ze sobą zdjęcie RTG wraz z opisem.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2786
Pytań zadanych
przez pacjentów
6961
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

79
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi