Zawroty i ból głowy po kilku minutach noszenia maseczki

Nie jestem w stanie nosić maseczki / przyłbicy / komina / szalika, czy czegokolwiek na twarzy. Po kilku minutach dostaję zawrotów głowy i bólu głowy trwającego przez większość dnia. Całe życie nie jestem w stanie nic nosić na twarzy. Nigdy nie nosiłam czapki. W dzieciństwie przez kilka lat miałam podobne objawy z okularami (koszmar). Czy jakiś lekarz mnie zrozumie?
Przepisy dotyczące zakrywania ust i nosa są bardzo rygorystyczne. Jest niewiele odstępstw od tego obowiązku. W Pani przypadku proszę się zwrócić do lekarza psychiatry z prośbą o stosowne zaświadczenie.
Epidemia to nie jest wymysł. Codziennie ktoś mnie prosi o wypisanie zaświadczenia - przewinie są to młodzi mężczyźni. Nie są świadomi że przez ich zachowanie może ktoś z ich najbliższej rodziny ponieść tego konsekwencję. Ja nie wystawiam takich zaświadczeń.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2746
Pytań zadanych
przez pacjentów
6943
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

79
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi