Zawroty głowy przy poruszaniu na boki

Od jakiegoś czasu zauważyłam, że przy poruszaniu głową na boki mam zawroty głowy. W dodatku od kiedy pamiętam jak po schyleniu szybko wstaję, to też mi się kręci w głowie. Czy łączyć jedno i drugie? Chociaż pierwszy objaw jest nowszy. Gdzie się udać? Dodam, że leczę się na nerwicę i w celu wykluczenia padaczki mam skierowanie na EEG.
Wyżej wymienione objawy mogą świadczyć o chorobie błędnika,dyskopatii szyjnej lub o zbytniskim ciśnieniu tętniczym krwi.Dochodzi wtedy do tzw zapaści ortostatycznej, kiedy przy próbach pionizacji ciśnienie spada zbyt mocno.Proponuje mierzyć Rr tętnicze, można wykonać RTG odc Szyjnego kregoslupa , odbyć wizytę kontrolna u laryngologa.Nie jest to na pewno objaw padaczki.
Zalecana konsultacja neurologiczna.
zalecam konsultacje neurologiczna - zapalenie błędnika
Warto zacząć od diagnostyki u lekarza rodzinnego. Ewentualnie wskazana jest wizyta u otorynolaryngologa lub neurologa. Wymienione objawy mogą sugerować łagodne położeniowe zawroty głowy, jednak bezwzględnie wymagane jest pogłębienie diagnostyki.
Skoro ma Pani / Pan skierowanie na EEG to należy zgłosić takie objawy swojemu neurologowi.
Należy zgłosić się do laryngologa.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2806
Pytań zadanych
przez pacjentów
7005
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

80
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi