Zawroty głowy przy poruszaniu na boki

Od jakiegoś czasu zauważyłam, że przy poruszaniu głową na boki mam zawroty głowy. W dodatku od kiedy pamiętam jak po schyleniu szybko wstaję, to też mi się kręci w głowie. Czy łączyć jedno i drugie? Chociaż pierwszy objaw jest nowszy. Gdzie się udać? Dodam, że leczę się na nerwicę i w celu wykluczenia padaczki mam skierowanie na EEG.
Wyżej wymienione objawy mogą świadczyć o chorobie błędnika,dyskopatii szyjnej lub o zbytniskim ciśnieniu tętniczym krwi.Dochodzi wtedy do tzw zapaści ortostatycznej, kiedy przy próbach pionizacji ciśnienie spada zbyt mocno.Proponuje mierzyć Rr tętnicze, można wykonać RTG odc Szyjnego kregoslupa , odbyć wizytę kontrolna u laryngologa.Nie jest to na pewno objaw padaczki.
Zalecana konsultacja neurologiczna.
zalecam konsultacje neurologiczna - zapalenie błędnika
Warto zacząć od diagnostyki u lekarza rodzinnego. Ewentualnie wskazana jest wizyta u otorynolaryngologa lub neurologa. Wymienione objawy mogą sugerować łagodne położeniowe zawroty głowy, jednak bezwzględnie wymagane jest pogłębienie diagnostyki.
Skoro ma Pani / Pan skierowanie na EEG to należy zgłosić takie objawy swojemu neurologowi.
Należy zgłosić się do laryngologa.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
1267
Pytań zadanych
przez pacjentów
4311
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

62
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi