Zaburzenia glikemii, czym mogą być spowodowane?

Już od dłuższego czasu męczą mnie różne objawy, które pasują do zaburzeń związanych z glukozą. Postanowiłam pójść na badanie krzywej cukrowej, podczas badania bardzo źle się poczułam, chciało mi się wymiotować, miałam mroczki przed oczami, i miałam silne drgawki skończyłam na kozetce u pielęgniarki, do czasu pobrania krwi wszystkie objawy mi się uspokoiły. A na odczytaniu wyników lekarz powiedział że miałam lekko podwyższony poziom i nic więcej. To znaczy że nie mam się martwić? Objawy nadal są, a reakcja podczas badania nie wydaje mi się zbyt normalna. Może być jakiś inny powód?

Warto wykonać również badanie insuliny na czczo. Być może zachodzi u Pani insulinooporność, którą ciężko będzie zdiagnozować na podstawie samej glukozy. Badanie można wykonać bez skierowania lekarskiego. Wykonujemy je na czczo.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2746
Pytań zadanych
przez pacjentów
6943
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

79
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi