Z czego mogą wynikać nudności podczas spożywania posiłków?

Dzisiaj zauważyłam u siebie objaw, który już pojawił się u mnie 2 tygodnie temu - nudności podczas jedzenia. Rano jeszcze ich nie miałam, dopiero podczas jedzenia przekąski, obiadu i innych posiłków. Do tego objaw ten trzyma się kilka godzin po zjedzeniu posiłku. Z czego mogłoby to wynikać i czy jest niebezpieczne?

Przyczyn nudności może być wiele, mogą wynikać ze schorzeń nie tylko przewodu pokarmowego, poza tym na ich występowanie mogą mieć wpływ przyjmowane leki, suplementy diety czy używki. Aby znaleźć przyczynę Pani dolegliwości konieczne byłoby zebranie szczegółowego wywiadu, przeprowadzenie badania i wówczas ustalenie kolejnych kroków diagnostyki.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
2403
Pytań zadanych
przez pacjentów
5858
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

74
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi