WZW typu B, a szczepienie na COVID-19

Podczas badań do operacji endoprotezy biodra u mojej mamy wykryto: Wirus zapalenia wątroby typ B: Antygen HBs dodatni, Typ C: przeciwciała anty HCV niereaktywne. Udałam się do lekarza rodzinnego z zapytaniem czy i jakie konieczne jest leczenie. Pani doktor stwierdziła, ze skoro nie ma jakiś niepokojących objawów to leczenie nie jest konieczne. Czy w tej sytuacji mama może poddać się szczepieniu na COVID-19? Pytam ponieważ znalazłam dwa artykuły mówiące, że w takiej sytuacji nie powinno się szczepić.
Mama bezpiecznie może przyjąć szczepionkę, natomiast w sprawie leczenia WZW proszę zgłosić się do lekarza chorób zakaźnych.
Nie jest to przeciwwskazanie do szczepienia.
Można się szczepić
Mama może się szczepić.
Odnośnie dodatniego antygenu HBs sugeruję kontakt z lekarzem chorób zakaźnych. W mojej ocenie nie jest to przeciwwskazanie do szczepienia.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
1967
Pytań zadanych
przez pacjentów
5243
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

69
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi