WZW typu B, a szczepienie na COVID-19

Podczas badań do operacji endoprotezy biodra u mojej mamy wykryto: Wirus zapalenia wątroby typ B: Antygen HBs dodatni, Typ C: przeciwciała anty HCV niereaktywne. Udałam się do lekarza rodzinnego z zapytaniem czy i jakie konieczne jest leczenie. Pani doktor stwierdziła, ze skoro nie ma jakiś niepokojących objawów to leczenie nie jest konieczne. Czy w tej sytuacji mama może poddać się szczepieniu na COVID-19? Pytam ponieważ znalazłam dwa artykuły mówiące, że w takiej sytuacji nie powinno się szczepić.
Mama bezpiecznie może przyjąć szczepionkę, natomiast w sprawie leczenia WZW proszę zgłosić się do lekarza chorób zakaźnych.
Nie jest to przeciwwskazanie do szczepienia.
Można się szczepić
Mama może się szczepić.
Odnośnie dodatniego antygenu HBs sugeruję kontakt z lekarzem chorób zakaźnych. W mojej ocenie nie jest to przeciwwskazanie do szczepienia.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2831
Pytań zadanych
przez pacjentów
7031
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

80
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi