Wypadanie włosów w trakcie leczenia trądziku.

Moja córka stosuje lek na trądzik. Już w pierwszych miesiącach intensywnie zaczęły wypadać jej długie włosy (bierze go teraz trzeci miesiąc). Wypadają do tego stopnia, że boi się je czesać i myć. Przed rozpoczęciem kuracji włosy bardzo się przetłuszczały (potrzebowały codziennego mycia), a teraz myte są raz w tygodniu - bo się nie przetłuszczają. Lekarz prowadzący zignorował problem - stwierdził, że to raczej nie po tym leku - kazał zakupić tabletki z selenem. W jaki sposób możemy zapobiec wypadaniu włosów, jak im pomóc?

Jeżeli wstępnie wykluczony został efekt niepożądany leku, to warto zrobić badania krwi-zacząć od morfologii i hormonów tarczycy, z wynikami zgłosić się do internisty, po konsultacji zapadną dalsze decyzje co do ew.dalszej diagnostyki/leczenia.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2746
Pytań zadanych
przez pacjentów
6943
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

79
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi