Wypadanie włosów w trakcie leczenia trądziku.

Moja córka stosuje lek na trądzik. Już w pierwszych miesiącach intensywnie zaczęły wypadać jej długie włosy (bierze go teraz trzeci miesiąc). Wypadają do tego stopnia, że boi się je czesać i myć. Przed rozpoczęciem kuracji włosy bardzo się przetłuszczały (potrzebowały codziennego mycia), a teraz myte są raz w tygodniu - bo się nie przetłuszczają. Lekarz prowadzący zignorował problem - stwierdził, że to raczej nie po tym leku - kazał zakupić tabletki z selenem. W jaki sposób możemy zapobiec wypadaniu włosów, jak im pomóc?

Jeżeli wstępnie wykluczony został efekt niepożądany leku, to warto zrobić badania krwi-zacząć od morfologii i hormonów tarczycy, z wynikami zgłosić się do internisty, po konsultacji zapadną dalsze decyzje co do ew.dalszej diagnostyki/leczenia.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
1648
Pytań zadanych
przez pacjentów
4806
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

65
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi