Wymioty, a skuteczność antykoncepcji.

15 dnia brania tabletek antykoncepcyjnych zwymiotowałam 3 godziny po przyjęciu i wymiotowałam całą noc. Pozostało mi 6 tabletek do 7-dniowej przerwy. Czy będę odpowiednio zabezpieczona, jeśli wezmę przez 6 dni tabletki i potem zrobię 7-dniową przerwę?

Proszę wziąć dwie tabletki na raz, a pozostałe tabletki według dotychczasowego schematu. Skuteczność antykoncepcji w tym cyklu może być obniżona. W razie wątpliwości proszę umówić teleporadę ginekologiczną.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
1648
Pytań zadanych
przez pacjentów
4806
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

65
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi