Wykonałam test ciążowy 3 razy, za każdym razem wychodził pozytywny.

Wykonałam test ciążowy 3 razy, za każdym razem wychodził pozytywny. Testy były wykonane w ubiegłym tygodniu. Teraz nastąpiło plamienie z lekkim bólem. Czy to coś poważnego? Czy w początkowej fazie ciąży powinny być takie objawy?
Jak najbardziej takie objawy są możliwe na początku ciąży, ale też zdecydowanie jak najszybciej powinna Pani udać się na konsultację ginekologiczną celem oceny tej ciąży.
Objawy, które Pani opisuje mogą wskazywać m.in. na krwawienie implantacyjne (krwawienie, do którego dochodzi, gdy zarodek zagnieżdża się w błonie śluzowej macicy tj. około od 6 do 12 dni po zapłodnieniu - wtedy również ma miejsce nieznaczne uszkodzenie naczyń krwionośnych, stąd dochodzi do krwawienia). Niemniej jednak zalecam konsultację z ginekologiem, aby wykluczyć inne, potencjalne przyczyny w/w krwawienia.
proszę udać się do ginekologa celem wykonania badania usg
Niewielkie plamienie może być normalnym objawem we wczesnej ciąży. Jednak w przypadaku utrzymującego się plamienia proszę pilnie skontaktować się z ginekologiem.
Dzień dobry,
Zarówno plamienie jak i dolegliwości bólowe mogą towarzyszyć wczesnej ciąży, co sugerowałby pozytywny wynik testu ciążowego. Proszę jednak umówić wizytę ginekologiczną z usg celem poszerzenia diagnostyki i rozpoznania ciąży.
Należy skonsultować się z ginekologiem.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
2396
Pytań zadanych
przez pacjentów
5825
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

74
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi