Wyjazd do Kenii w czasie ciąży.

Czy w 4 miesiącu ciąży można jechać do Kenii przy zachowaniu środków ostrożności?

W Kenii żyją kobiety w ciąży, więc wydaje się że można. Trzeba przeanalizować za i przeciw w aspekcie zdrowotnym jak i każdym innym.
Kenia znajduje się na liście krajów o znacznie zwiększonym ryzyku chorób tropikalnych. Wyjazdy w takie rejony w ciąży nie są zalecane, gdyż metody profilaktyki stosowane w związku z ryzykiem chorób same w sobie mogą stanowić ryzyko dla rozwijającej się ciąży.
Wyjazd nie jest zalecany.
nie jest zalecany wyjazd
Są dużo rozsądniejsze kierunki do odwiedzenia w czasie ciąży.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3446
Pytań zadanych
przez pacjentów
8299
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

97
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi