Wyczuwalny ból przy wyostrzaniu / koncentrowaniu wzroku

Mam wadę wzroku i noszę okulary. Jedno oko bardzo mała wada prawie zerowa drugie około -5. Od długiego czasu mam problem ze wzrokiem. Zacznę od tego, że staram się dbać o oczy. Pomimo, że spędzam dużo czasu przy komputerze, robię przerwy, pamiętam o mruganiu i używam kropli do oczu. Nie przynosi to efektów, ponieważ nadal odczuwam ból, pieczenie i cały czas przymykam oczy. Ból i pieczenie nasilają się wraz z upływem dnia, a jak wsiądę do samochodu, jest tragicznie musze przymykać, przecierać lub nawilżać oczy co kilka minut. Opisując co czuję, to jest może trochę tak, że mój wzrok jest strasznie wyostrzony / skoncentrowany, że po chwili odczuwam ból / napięcie. Nie potrafię patrzeć bez tego napięcia. Mam też takie odczucie, że wszystko dookoła moich oczu jest opuchnięte, przez co wyglądam trochę jak Azjata, ale to raczej wynika z przymykania oczu. Byłem u mojego okulisty lecz nie dowiedziałem się niczego specjalnego. Zalecono używanie kropli, co i tak robiłem. Następnie próbowałem u innego lekarza, który zalecił to samo, uzasadniając że nic się nie dzieje ze wzrokiem. Podsumowując, problem nadal pozostaje. Potrzebuję odrobinę wsparcia co w takim przypadku robić. Napięcie oczu jest nie do zaakceptowania. Bardzo proszę o pomoc!
Konieczna konsultacja neurologiczna w takim przypadku.
Zalecana konsultacja neurologiczna.
Zalecana konsultacja lekarska neurologiczna

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2797
Pytań zadanych
przez pacjentów
7004
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

80
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi