Wyczuwalny ból przy wyostrzaniu / koncentrowaniu wzroku

Mam wadę wzroku i noszę okulary. Jedno oko bardzo mała wada prawie zerowa drugie około -5. Od długiego czasu mam problem ze wzrokiem. Zacznę od tego, że staram się dbać o oczy. Pomimo, że spędzam dużo czasu przy komputerze, robię przerwy, pamiętam o mruganiu i używam kropli do oczu. Nie przynosi to efektów, ponieważ nadal odczuwam ból, pieczenie i cały czas przymykam oczy. Ból i pieczenie nasilają się wraz z upływem dnia, a jak wsiądę do samochodu, jest tragicznie musze przymykać, przecierać lub nawilżać oczy co kilka minut. Opisując co czuję, to jest może trochę tak, że mój wzrok jest strasznie wyostrzony / skoncentrowany, że po chwili odczuwam ból / napięcie. Nie potrafię patrzeć bez tego napięcia. Mam też takie odczucie, że wszystko dookoła moich oczu jest opuchnięte, przez co wyglądam trochę jak Azjata, ale to raczej wynika z przymykania oczu. Byłem u mojego okulisty lecz nie dowiedziałem się niczego specjalnego. Zalecono używanie kropli, co i tak robiłem. Następnie próbowałem u innego lekarza, który zalecił to samo, uzasadniając że nic się nie dzieje ze wzrokiem. Podsumowując, problem nadal pozostaje. Potrzebuję odrobinę wsparcia co w takim przypadku robić. Napięcie oczu jest nie do zaakceptowania. Bardzo proszę o pomoc!
Konieczna konsultacja neurologiczna w takim przypadku.
Zalecana konsultacja neurologiczna.
Zalecana konsultacja lekarska neurologiczna
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
1247
Pytań zadanych
przez pacjentów
4272
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

61
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi