Wirus HPV - czy mogę go mieć od dłuższego czasu i czy koliduje z zajściem w ciążę?

Dostałam wyniki z cytologii: wirus HPV. Termin mojej kolejnej cytologii to dopiero 1.12.2021. Bardzo zmartwił mnie ten wynik, gdyż z moim partnerem jesteśmy ze sobą 2,5 roku i nie spaliśmy z nikim innym jak ze sobą. Jedyne od kogo mogliśmy się zarazić to od poprzednich partnerów. Czy to oznacza, że mogę mieć tego wirusa od 2 lat? Czy powinnam sobie zrobić jakieś dodatkowe badania wykrywające raka szyjki macicy? Kolejne moje pytanie jest odnośnie ciąży - chcemy starać się o dziecko, czy w tym przypadku to rozsądne? Mam prawie 37 lat i nie chciałabym czekać kolejnych lat.
Proszę zgłosić się na poradę stacjonarną do swego ginekologa, tam uzyska Pani pełną odpowiedź na przedstawione wątpliwości.
Na wszystkie zadane pytania otrzyma Pani odpowiedź podczas stacjonarnej wizyty ginekologicznej.
potrzebne jest wiecej informacji
wszystko wytłumaczę podczas rozmowy lub proszę zgłosić się do ginekologa
Bardzo prawdopodobne jest to że jest Pani nosicielką od wielu lat, najczęściej wirus jest bezobjawowy. Jednak część typów zwiększa ryzyko nowotworów i wymaga Pani częstej kontroli. Należy osobiście zgłosić sie do ginekologa.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3563
Pytań zadanych
przez pacjentów
8530
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

99
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi