Widoczne narośla na zdjęciu z rezonansu.

Ostatnio robiłam kontrolny rezonans kręgosłupa odcinka szyjnego i piersiowego i zaniepokoiły mnie trochę takie dziwne narośla na zdjęciu. Czy to jest normalne czy powinnam się gdzieś z tym udać?

Dobry wieczór,
jeśli odczuwa Pani niepokój, oczywiście zachęcam do wizyty kontrolnej u ortopedy lub neurologa.
Bez zobaczenia zdjęcia nie mogę wypowiedzieć się na temat zmian obecnych w Pani kręgosłupie. Jednakże pomiędzy trzonami kręgów szyjnych występują stawy unkowertebralne. Może one panią zaniepokoiły.
Od strony funkcjonalnej, jeśli nie występują objawy(t.j. drętwienie dłoni, ból w kończynach górnych, zaburzenia widzenia, zaburzenia równowagi itp.), ZMIANY ZWYRODNIENIOWE w obrazie radiologicznym nie stanowią podstawy do interwencji lekarskiej. Oczywiście pytanie brzmi, czy zaobserwowane przez Panią "narośla" są zmianami zwyrodnieniowymi.
Pozwolę sobie powtórzyć. Jeśli coś zwróciło Pani uwagę i odczuwa Pani niepokój, zachęcam do wizyty kontrolnej u ortopedy lub neurologa.
Pozdrawiam serdecznie
Michał Otto
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2746
Pytań zadanych
przez pacjentów
6943
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

79
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi