W którym dniu cyklu jest najmniejsze prawdopodobieństwo zajścia w ciążę?

Chcielibyśmy z chłopakiem rozpocząć współżycie, ale mam duże obawy, jeżeli chodzi o ciążę. Nigdy nie brałam tabletek antykoncepcyjnych, a jako zabezpieczenie rozmawialiśmy tylko o prezerwatywach. W jaki dzień cyklu miałabym najmniejsze szanse na zajście w ciążę? Okres mam w miarę regularnie co 28-30 dni

Prezerwatywa daje zabezpieczenie o niewielkiej skuteczności i niesie ze sobą ryzyko znacznego spadku jej skuteczności w przypadku zsunięcia się lub pęknięcia. Proszę porozmawiać z ginekologiem na temat antykoncepcji hormonalnej, która daje zdecydowanie wyższą skuteczność, a przy odpowiednim dobraniu preparatu i drogi podania daje również pełen komfort współżycia.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
1787
Pytań zadanych
przez pacjentów
5082
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

67
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi