W którym dniu cyklu jest najmniejsze prawdopodobieństwo zajścia w ciążę?

Chcielibyśmy z chłopakiem rozpocząć współżycie, ale mam duże obawy, jeżeli chodzi o ciążę. Nigdy nie brałam tabletek antykoncepcyjnych, a jako zabezpieczenie rozmawialiśmy tylko o prezerwatywach. W jaki dzień cyklu miałabym najmniejsze szanse na zajście w ciążę? Okres mam w miarę regularnie co 28-30 dni

Prezerwatywa daje zabezpieczenie o niewielkiej skuteczności i niesie ze sobą ryzyko znacznego spadku jej skuteczności w przypadku zsunięcia się lub pęknięcia. Proszę porozmawiać z ginekologiem na temat antykoncepcji hormonalnej, która daje zdecydowanie wyższą skuteczność, a przy odpowiednim dobraniu preparatu i drogi podania daje również pełen komfort współżycia.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2797
Pytań zadanych
przez pacjentów
6990
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

79
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi