Unaczyniona torbiel w piersi - czy jest niebezpieczna?

Mam 25 lat. Na USG piersi ginekolog rozpoznał torbiel 0,4 cm o unaczynieniu brzeżnym BIRADS4. Zdiagnozował również piersi mastopatyczne. Zalecił dalszą diagnostykę w poradni leczenia chorób piersi. Wizytę u onkologa mam dopiero za 3 tygodnie. Martwię się unaczynieniem brzeżnym torbieli. Co to może oznaczać i w jakim stopniu jest niebezpieczne?
W takiej sytuacji należy rozszerzyć diagnostykę o biopsję.
nalezy ocenic w USG i wykonac ewentualnie biopsję
Najpierw trzeba wykonać niezbędne badania diagnostyczne.
Zajmując się diagnostyką obrazową w tym piersi bi mam poważne obiekcje co do wykonanego badania. Na badania obrazowe sugeruję udawać się do radiologów którzy się tylko tym zajmują a nie tylko przy okazji.
Jeżeli jest torbiel to jest birads 2 i nie wymaga diagnostyki i żadne naczynie obok nie ma znaczenia. A może jest to inna zmiana?
Zmiana birads 4 jest podejrzana ale to jest lity guzek o zatartych zarysach. Torbiel nie jest guzkiem. Ja nic z tego nie rozumiem bo nie trzyma się to kupy (jak wiele badań piersi)
Sugeruję powtórzyć badanie u kogoś kto zajmuje się diagnostyką obrazową piersi.
Onkolog zadecyduje o dalszym postępowaniu.
Zmiana zakwalifikowana jako BI-RADS 4 sugeruje rozszerzenie diagnostyki o biopsję. W razie wątpliwości proszę powtórzyć badanie w ośrodku zajmującym się wyłącznie leczeniem chorób piersi.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
1267
Pytań zadanych
przez pacjentów
4311
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

62
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi