Unaczyniona torbiel w piersi - czy jest niebezpieczna?

Mam 25 lat. Na USG piersi ginekolog rozpoznał torbiel 0,4 cm o unaczynieniu brzeżnym BIRADS4. Zdiagnozował również piersi mastopatyczne. Zalecił dalszą diagnostykę w poradni leczenia chorób piersi. Wizytę u onkologa mam dopiero za 3 tygodnie. Martwię się unaczynieniem brzeżnym torbieli. Co to może oznaczać i w jakim stopniu jest niebezpieczne?
W takiej sytuacji należy rozszerzyć diagnostykę o biopsję.
nalezy ocenic w USG i wykonac ewentualnie biopsję
Najpierw trzeba wykonać niezbędne badania diagnostyczne.
Zajmując się diagnostyką obrazową w tym piersi bi mam poważne obiekcje co do wykonanego badania. Na badania obrazowe sugeruję udawać się do radiologów którzy się tylko tym zajmują a nie tylko przy okazji.
Jeżeli jest torbiel to jest birads 2 i nie wymaga diagnostyki i żadne naczynie obok nie ma znaczenia. A może jest to inna zmiana?
Zmiana birads 4 jest podejrzana ale to jest lity guzek o zatartych zarysach. Torbiel nie jest guzkiem. Ja nic z tego nie rozumiem bo nie trzyma się to kupy (jak wiele badań piersi)
Sugeruję powtórzyć badanie u kogoś kto zajmuje się diagnostyką obrazową piersi.
Onkolog zadecyduje o dalszym postępowaniu.
Zmiana zakwalifikowana jako BI-RADS 4 sugeruje rozszerzenie diagnostyki o biopsję. W razie wątpliwości proszę powtórzyć badanie w ośrodku zajmującym się wyłącznie leczeniem chorób piersi.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2809
Pytań zadanych
przez pacjentów
7017
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

80
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi