Ugryzienie kleszcza

Witam serdecznie u mojego partnera znaleźliśmy dzisiaj rano kleszcza a byliśmy dwa dni temu w lesie. Kleszcz oczywiście został od razu wyciągnięty ale zrobiło mu się takie czerwone miejsce z lekka napuchnięte tak jak by ugryzł go komar. Zdjęcie mogę wysłać w celu zobaczenia jak to wygląda.
Z opisu najpewniej odczyn po ukąszeniu - nic groźnego. Rumień wędrujący pojawią się po kilku dniach najwcześniej, ma ponad 5 cm, przejaśnienie w środku , nie boli i jest w poziomie skóry. Można wygooglować.
Konieczne zgłoszenie się ze zdjęciem.
Jeśli do chwili obecnej nie było włączone leczenie, należy wykonać test na obecność przeciwciał.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
1872
Pytań zadanych
przez pacjentów
5168
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

68
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi