Ugryzienie kleszcza

Witam serdecznie u mojego partnera znaleźliśmy dzisiaj rano kleszcza a byliśmy dwa dni temu w lesie. Kleszcz oczywiście został od razu wyciągnięty ale zrobiło mu się takie czerwone miejsce z lekka napuchnięte tak jak by ugryzł go komar. Zdjęcie mogę wysłać w celu zobaczenia jak to wygląda.
Z opisu najpewniej odczyn po ukąszeniu - nic groźnego. Rumień wędrujący pojawią się po kilku dniach najwcześniej, ma ponad 5 cm, przejaśnienie w środku , nie boli i jest w poziomie skóry. Można wygooglować.
Konieczne zgłoszenie się ze zdjęciem.
Jeśli do chwili obecnej nie było włączone leczenie, należy wykonać test na obecność przeciwciał.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2786
Pytań zadanych
przez pacjentów
6961
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

79
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi