Uczulenie na krople przeciw mętom

Lekarz okulista przepisał mi krople do oczu: Vitreolent do oka prawego i lewego oraz Yellox tylko do oka prawego. Krople miały mi pomóc w usunięciu dokuczliwych mętów - nitek. Po kilku dniach okazało się, że mój prawy policzek, a następnie prawe oko zareagowały silną alergią. Dermatolog stwierdził, że prawdopodobnie uczuliły mnie krople Yellox. Czy mam w takim razie kontynuować stosowanie kropli Vitreolent? Czy zdiagnozowane przez okulistę w czasie badania męty znikną, jeśli nie będę stosować żadnych kropli? Proszę o pomoc, ponieważ mam utrudniony kontakt z moim okulistą i nie otrzymam odpowiedzi w najbliższych tygodniach.
Proszę umówić telekonsultację okulistyczną.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
1967
Pytań zadanych
przez pacjentów
5243
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

69
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi