Uczulenie na krople przeciw mętom

Lekarz okulista przepisał mi krople do oczu: Vitreolent do oka prawego i lewego oraz Yellox tylko do oka prawego. Krople miały mi pomóc w usunięciu dokuczliwych mętów - nitek. Po kilku dniach okazało się, że mój prawy policzek, a następnie prawe oko zareagowały silną alergią. Dermatolog stwierdził, że prawdopodobnie uczuliły mnie krople Yellox. Czy mam w takim razie kontynuować stosowanie kropli Vitreolent? Czy zdiagnozowane przez okulistę w czasie badania męty znikną, jeśli nie będę stosować żadnych kropli? Proszę o pomoc, ponieważ mam utrudniony kontakt z moim okulistą i nie otrzymam odpowiedzi w najbliższych tygodniach.
Proszę umówić telekonsultację okulistyczną.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2831
Pytań zadanych
przez pacjentów
7031
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

80
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi