Uczucie pieczenia w policzkach i ból podczas przeżuwania.

Wydaje mi się, że naderwałem sobie ścięgna lub mięśnie szczęki. Gdy w trakcie jedzenia zaciskałem szczękę usłyszałem w okolicy prawego policzka (mniej więcej w miejscu gddzie mięśnie szczęki są przyczepione do kości) dźwięk przypominający ten, który słychać, gdy się naruszy pianę mydlaną i jednocześnie pęka wiele bąbelków. Od razu pomyślałem, że pewnie sobie coś naderwałem, więc przestałem zaciskać szczękę. Po chwili poczułem lekkie pieczenie w okolicy obu policzków, które po kilkudziesięciu sekundach odeszło. Nic mnie nie bolało (nie zaciskając szczęki), ale później, gdy się kładłem na plecach lub na boku, zauważyłem, że szczęka nie utrzymuje się w pozycji, w której powinna być przy rozluźnionych mięśniach, a trochę się zsuwa ciągnięta w dół grawitacją. Od tego czasu staram się ograniczać ruchy szczęki i nie jeść twardych potraw (zacząłem też spożywać suplement z kolagenem). Kilka razy przez jakiś czas czułem zmęczenie szczęki. Gdy próbowałem trochę zacisnąć szczękę czułem lekkie pieczenie na policzkach. Po kilku dniach rano wydawało mi się, że zauważyłem lekką poprawę, ponieważ mogłem lekko przeżuwać bez uczucia pieczenia. Czy to się zaleczy samo po jakimś czasie, czy powinienem jeszcze coś robić, aby wspomóc leczenie?

Witam. Warto znaleźć terapeutę pracującego ze stawami skroniowo żuchwowymi i udać się na wizytę. Zmiany napięcia żwaczy oraz zmiany ustawienia żuchwy względem szczęki będą rzutowały na postawę ciała.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3579
Pytań zadanych
przez pacjentów
8548
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

100
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi