Świąd, pieczenie i ból okolic odbytu

Mam 32 lata, od ponad roku zmagam się z problemami okolic odbytu, a mianowicie świąd, pieczenie oraz ból odbytu, lecz nie zawsze. Jakieś dwa miesiące temu doszło do tego świąd okolic żołędzi oraz ból prawego jadra (ten sam problem miał miejsce 06/2020). Dodam również, że w ubiegłym roku została wykonana kolonoskopia, MRT jelit, USG okolic odbytu, badanie kału, szereg badań z krwi, ostatnie na chlamydię (negatywne), badanie na HLA b 27 (pozytywne). Proktolog oraz chirurg nie widzą żadnych zmian, w grudniu wizyta u urologa, który również stwierdził, że wszystko jest OK. Dodam również, że w zeszłym roku otrzymałem leki przeciwgrzybiczne od mojego lekarza od września do 14 grudnia prawie brak wymienionych objawów. Przez ostatnie dwa tygodnie grudnia zostały również takie same tabletki zastosowane, tym razem bez poprawy. Brak zmian partnerek oraz żadnych niewłaściwych zachowań seksualnych. Dodam również, że całe ''leczenie'' odbywa się na terenie Niemiec, nie wiem już sam od czego jest zależna nieporadność lekarzy. Bardzo proszę o jakąś poradę albo jakiś trop, jestem powoli psychicznie wykończony całą sytuacją, utrudnia normalne życie zawodowe i rodzinne, każda kolejna wizyta u lekarza rodzinnego robi się przygnebiająca.
Powodem może być niewłaściwe postępowanie higieniczno/pielęgnacyjne prowadzące do zniszczenia naturalnej bariery ochronnej okolic szczególnie wrażliwych.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
1247
Pytań zadanych
przez pacjentów
4272
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

61
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi