Swędzenie skóry na całym ciele, bez wysypki i zaczerwienienia

Od około 2 tygodni strasznie mnie swędzi skóra i to na całym ciele. Odczucie jest takie, jakbym wszedł w jakieś pokrzywy lub tak jak kiedyś były drapiące swetry, że musiał się człowiek podrapać. Nie mam żadnej wysypki ani punktów zaczerwienienia, zazwyczaj stosuję też ten sam proszek do prania i raczej nie byłem uczulony na pokarm czy zwierzęta. Swędzenie raz się nasila, raz prawie w ogóle go nie czuję. Wiem, że jest sezon grzewczy i skóra może być wysuszona (mam taką tendencję), ale nigdy nie miałem takich problemów zimą. Czy mogę otrzymać jakąś wskazówkę jak sobie z tym poradzić?
zalecam leki antyhistaminowe
prosze udac sie do dermatologa
Należy zażyć leki antyalergiczne a jak to nie pomoże zgłosić się do lekarza.
Należy zgłosić się do internisty.
Istnieje kilka chorób ogólnoustrojowych, które dają uczucie uogólnionego świądu. Proszę zgłosić się na konsultację lekarską.
Zalecana konsultacja lekarska.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
1648
Pytań zadanych
przez pacjentów
4806
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

65
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi