Swędzenie skóry na całym ciele, bez wysypki i zaczerwienienia

Od około 2 tygodni strasznie mnie swędzi skóra i to na całym ciele. Odczucie jest takie, jakbym wszedł w jakieś pokrzywy lub tak jak kiedyś były drapiące swetry, że musiał się człowiek podrapać. Nie mam żadnej wysypki ani punktów zaczerwienienia, zazwyczaj stosuję też ten sam proszek do prania i raczej nie byłem uczulony na pokarm czy zwierzęta. Swędzenie raz się nasila, raz prawie w ogóle go nie czuję. Wiem, że jest sezon grzewczy i skóra może być wysuszona (mam taką tendencję), ale nigdy nie miałem takich problemów zimą. Czy mogę otrzymać jakąś wskazówkę jak sobie z tym poradzić?
zalecam leki antyhistaminowe
prosze udac sie do dermatologa
Należy zażyć leki antyalergiczne a jak to nie pomoże zgłosić się do lekarza.
Należy zgłosić się do internisty.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
1019
Pytań zadanych
przez pacjentów
3162
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

58
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi