Stosowanie krążków dopochwowych - kilka pytań

Stosuję krążek nuvaring od prawie pół roku. Mam trzy pytania. Czy jeśli krążek wyjmę w przeddzień 4 tygodnia to powinnam zrobić przerwę czy od razu założyć nowy krążek? Drugie pytanie jest takie, czy mogę nie zrobić przerwy na krwawienie, od razu po wyjęciu zaaplikować nowy krążek, ale nie trzymać go 3 tygodnie tylko 2 i wtedy zrobić przerwę na krwawienie? I ostatnie pytanie, czy jeśli pominę przerwę na krwawienie to czy następny „okres” będzie silniejszy, dłuższy?
Proszę stosować krążki zgodnie z charakterystyką produktu leczniczego i zaleceniami lekarskimi, gdyż tylko takie ich stosowanie gwarantuje skuteczność antykoncepcji.
Dzień dobry,
Można zastosować ten preparat w schemacie bez przerwy, ale nie powinno się skracać czasu stosowania. Każda jednak zmiana może wpłynąć na skuteczność antykoncepcyjną i charakterystykę krwawień. Zmiany schematu stosowania warto każdorazowo omówić z ginekologiem.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
2406
Pytań zadanych
przez pacjentów
5903
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

74
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi