Sprzeczne wyniki testu na COVID? Co robić dalej?

Dziś z ciekawości wykonałem w diagnostyce badanie w kierunku covid. Uzyskałem następujący wynik: SARS-CoV-2, IgG ujemny SARS-CoV-2, IgM dodatni. W związku z powyższym czy mam spać spokojnie, czy też należy się gdzieś zgłosić na dalszą diagnostykę?
Prosze wykonać test PCR.
Wykonał Pan test na obecność przeciwciał, który nie jest rekomendowany do diagnostyki COVID-19. Zakładając jednak, że wynik jest wiarygodny świadczy on o "świeżym" zakażeniu wirusem.
To nie są sprzeczne wyniki, świadczą o niedawnym zakażeniu.
Wynik ten świadczy o niedawno przebytym lub obecnie trwającym zakażeniu wirusem SARS-CoV-2. Wskazane wykonanie wymazu z nosogardzieli i testu PCR bo może Pan zarażać innych jeśli mamy do czynienia z infekcją bezobjawową. Test antygenowy w przypadku infekcji bezobjawowej jest bezcelowy.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2806
Pytań zadanych
przez pacjentów
7005
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

80
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi